mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Popularne roczne Calibry

Popularne roczne Calibry

Kolejny raz statystyki serwisu GEpard potwierdzają, iż nasi rodacy poszukując dla siebie używanego samochodu w pierwszej kolejności kierują się w stronę Volkswagena i Opla. Jeśli jednak są zdecydowani na młodsze roczniki, to już wybór staje się dużo bardziej zróżnicowany.

Popularne roczne Calibry
Wśród najmłodszych samochodów używanych, z roku produkcji 2007, w maju najczęściej poszukiwana była druga generacja Opla Astry. To może i nie jest duże zaskoczenie, ale już kolejne miejsca – Dodge Caliber i Mercedes klasa C - mogą nieco dziwić. Z 2006 największym zainteresowaniem cieszą się Audi A4 i dwa Fordy – Mondeo i Focus. Z 2004 ponownie A4, ale za Audi już Opel Astra III i Volkswagen Passat. Roczniki 2004 i 2003 zdominowane zostały przez Focusa i Mondeo, a za nimi odpowiednio Renault Megane i VW Golf IV oraz VW Passat i Astra II.

Im starsze roczniki weźmiemy pod uwagę, tym częściej natrafimy na dwie niemieckie marki. Z 2001 i 2000 rocznika najbardziej popularny okazał się Golf IV, z 1999 Opel Astra, z 1998 Opel Vectra, z 1997 Volkswagen Passat i z 1996 ponownie Opel Astra.

Absolutnie nie powinny dziwić w tym kontekście łączne wyniki popularności samochodów używanych, jakie można było zaobserwować w maju. Bez zmian na pozycji lidera, gdzie na stałe już zadomowił się Volkswagen Passat. Za jego plecami znalazły się kolejno Audi A4, Ford Focus, Opel Vectra i Opel Astra.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w maju 2008 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Audi A4

+1

3

Ford Focus

+ 2

4

Opel Vectra

- 2

5

Opel Astra

- 3

6

Ford Mondeo

+ 3

7

Volkswagen Golf IV

- 1

8

Renault Megane

+ 3

9

Opel Astra II

+ 8

10

Toyota Corolla

- 2

 

Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Lubimy koreańskie auta - czy to sentyment po Daewoo?

Lubimy koreańskie auta - czy to sentyment po...

Aktualności 2012-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.