Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Popyt na ciężarówki rośnie

Popyt na ciężarówki rośnie

Organizacja ACEA badająca sprzedaż pojazdów na rynku europejskim w swoim raporcie zawarła najnowsze dane dotyczące sprzedaży ciężkich pojazdów użytkowych. W lutym liczba zarejestrowanych nowych ciężarówek wzrosła o 11,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2006 roku.

Popyt na ciężarówki rośnie

W drugim miesiącu bieżącego roku rejestracja dużych pojazdów użytkowych powyżej 16 ton wyniosła 21 856 sztuk. Szczególnie spore zainteresowanie tego typu pojazdami zanotowano w krajach Europy Wschodniej.

Również w pozostałych, niższych kategoriach wagowych ciężarówek zarejestrowano rosnące wyniki. Pojazdy o dmc do 3,5 tony uzyskały większą popularność o 3,9% do 157 777 aut. Także tutaj bardzo częstym rynkami zbytu były kraje z Europy Środkowej i Wschodniej: Estonia, Łotwa, Litwa i Polska.

Przy samochodach o dmc powyżej 3,5 tony ACEA zanotowała z kolei wzrost o 5,1% do 29 147 pojazdów.

Czytaj także:

Rekordowy eksport VW Nutzfahrzeuge (2007-01-05)

Polska: Volvo Trucks sprzedaje Nissany (2006-12-19)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj