mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Popyt na ciężarówki rośnie

Popyt na ciężarówki rośnie

Organizacja ACEA badająca sprzedaż pojazdów na rynku europejskim w swoim raporcie zawarła najnowsze dane dotyczące sprzedaży ciężkich pojazdów użytkowych. W lutym liczba zarejestrowanych nowych ciężarówek wzrosła o 11,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2006 roku.

Popyt na ciężarówki rośnie

W drugim miesiącu bieżącego roku rejestracja dużych pojazdów użytkowych powyżej 16 ton wyniosła 21 856 sztuk. Szczególnie spore zainteresowanie tego typu pojazdami zanotowano w krajach Europy Wschodniej.

Również w pozostałych, niższych kategoriach wagowych ciężarówek zarejestrowano rosnące wyniki. Pojazdy o dmc do 3,5 tony uzyskały większą popularność o 3,9% do 157 777 aut. Także tutaj bardzo częstym rynkami zbytu były kraje z Europy Środkowej i Wschodniej: Estonia, Łotwa, Litwa i Polska.

Przy samochodach o dmc powyżej 3,5 tony ACEA zanotowała z kolei wzrost o 5,1% do 29 147 pojazdów.

Czytaj także:

Rekordowy eksport VW Nutzfahrzeuge (2007-01-05)

Polska: Volvo Trucks sprzedaje Nissany (2006-12-19)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?