Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porozumienie Fiat Auto i Microsoft

Porozumienie Fiat Auto i Microsoft

Fiat Auto i Business Unit Automotive Microsoft zawarli strategiczne długoterminowe porozumienie mające na celu opracowanie innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w motoryzacji.

Celem porozumienia jest stworzenie elastycznych, łatwo dostępnych  i prostych w użyciu systemów teleinformatycznych, które dostarczą zmotoryzowanym rozwiązania mające na celu skuteczną komunikację ze światem zewnętrznym. Faktycznie, będzie możliwe  umieszczenie w pojeździe samochodowym urządzeń ( telefony komórkowe, pocket PC czy aplikacji Windows Mobile)  i w ten sposób umożliwienie zmotoryzowanemu korzystania ze  standardowych usług informatycznych, także  web, przy użyciu funkcji hands-free.
Połączenie Bluetooth zapewni w samochodzie łatwy dostęp, zarówno do danych zawartych w urządzeniach osobistych prowadzącego, jak i do muzyki cyfrowej dzięki systemowi aktywacji głosowej o wysokiej jakości i łączu USB. Co więcej, w samochodzie będą dostępne liczne usługi oferowane przez bConnect: od nawigacji off board do informacji na temat aktualnej sytuacji na drogach.
Połączony system Fiat Auto - Microsoft oparty na standardowym sprzęcie komputerowym
 i  systemie operacyjnym Windows Automotive pozwoli Fiat Auto na opracowanie oprogramowania, które można dostosować i zmodyfikować zgodnie z preferencjami każdego klienta. System będzie w stanie współdziałać z siecią komunikacyjną pomiędzy poszczególnymi  centralkami elektronicznymi pojazdu samochodowego (Controller Area Network – CAN) i w ten sposób otworzy nowe możliwości zdalnego zarządzania diagnostyką samochodu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.