Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porozumienie Mitsubishi-PSA podpisane

Porozumienie Mitsubishi-PSA podpisane

Trwające kilka miesięcy negocjacje pomiędzy oboma koncernami zostały pomyślnie zakończone. Mitsubishi będzie dostarczać rocznie 30 tys. aut z segmentu SUV dla swoich francuskich partnerów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o trwających rozmowach i możliwości dostarczania przez Mitsubishi kilkudziesięciu tysięcy aut rocznie dla grupy PSA. Wówczas jednak obie strony milczały i nie zostało w tej sprawie wydane żadne oświadczenie.

Obecnie sytuacja wygląda już inaczej. Dzisiaj (04.02) w Tokio doszło do podpisania przez dyrektorów zarządzających obu koncernów, Takashi Nishioka - Mitsubishi oraz Juana Martina Folza - PSA, memorandum w sprawie porozumienia. Ostateczna umowa ma być podpisana na początku wiosny. Wg memorandum Mitsubishi będzie wytwarzać w swoich japońskich fabrykach na własnej płycie podłogowej auta z segmentu SUV, które w liczbie 30 tys. rocznie trafią do Europy. Ostatecznie auto ma posiadać elementy designu nawiązujące do obu marek grupy - Peugeta i Citroena, a także silniki wysokoprężne wytworzone przez Francuzów.

Umowa ta pozwoli obu francuskim markom poszerzyć swoją gamę modelową o auto z popularnego segmentu, a dla Mitsubishi stanowi jeden z etapów restrukturyzacji firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.