mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porozumienie: zezwolenia na Rosję od 20 marca

Porozumienie: zezwolenia na Rosję od 20 marca

Właściciele firm transportowych nareszcie mogą myśleć o wschodniej granicy ze spokojem. Na wspólnej konferencji prasowej ministrowie Grabarczyk i Lewitin poinformowali, że problem ograniczeń pozwoleń na transport międzynarodowy ze strony Rosji został rozwiązany.

Porozumienie: zezwolenia na Rosję od 20 marca
11 marca br. odbyło się spotkanie przewodniczących Komisji: Ministra Infrastruktury RP Cezarego Grabarczyka i Ministra Transportu Federacji Rosyjskiej Igora Lewitina z przedstawicielami mediów. W spotkaniu wzięli również udział zastępcy przewodniczących: Dyrektor Departamentu Zagranicznej Współpracy Gospodarczej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego FR Jelena Daniłowa i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki RP Marcin Korolec. Po burzliwej dyskusji Minister Grabarczyk powiedział:

- Osiągnęliśmy porozumienie gdy chodzi o bardzo trudny problem zezwoleń dla przewoźników. Zobowiązania, które wynikają z ubiegłorocznych ustaleń zostają zachowane. Do 20 marca br. zostaną przekazane wszystkie zezwolenia dla przewoźników, tak polskich, jak i rosyjskich – oznajmił mediom.

Zgodnie z porozumieniem obie strony wymienią się zezwoleniami na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych w ilościach zgodnych z zapisami protokołu posiedzenia Komisji Mieszanej do spraw międzynarodowych przewozów drogowych, która odbyła się w Sankt Petersburgu w sierpniu 2008 r. Strona polska otrzyma 160 tys pozwoleń (- 40 tys. które już otrzymała) i 30 tys. zezwoleń do „krajów trzecich”.

Mimo to, jak podkreślał rosyjski minister, porozumienie nie jest łatwe z punktu widzenia Federacji Rosyjskiej. Kryzys mocno nadszarpnął kondycję branży transportowej w Rosji w związku z czym rosyjscy przewoźnicy, nie są przychylnie nastawieni do przewozów wykonywanych z terytorium Rosji do krajów trzecich. Rosja liczy także na przyjęcie jej postulatów: podwyższenia limitu paliwa wwożonego przez rosyjskich przewoźników z 200 do 600 litrów.
Ministrowie zaznaczyli, że temat pozwoleń i limitów będzie kontynuowany przy okazji rozmów o przyszłorocznym planie przewozów.
Tematy w artykule: gospodarka Rosja ciężarowe

Podobne wiadomości:

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

VAT można jednak odliczać!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jtb 2009-03-19

Nasz prezydent zdecydowanie "częściej" powinien zabierać głos w wewnętrzne sprawy Rosji, wówczas jedna z bardziej dochodowych branż naszego kraju, jaką jest transport międzynarodowy (inwestuje w kraju, a zyski czerpie z rynków zewnętrznych) szybciej padnie, a wraz z nią cała masa kooperantów, serwisów: samochodowych, ogumienia, etc...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.