mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche Cup: Giermaziak wygrywa w Spa

Porsche Cup: Giermaziak wygrywa w Spa

Na legendarnym torze Spa Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team zaliczył perfekcyjny weekend. Polak wystartował z pole position i prowadził od startu do mety, aby zainkasować komplet 22 punktów. Dzięki temu awansował do pierwszej trójki w mistrzostwach kierowców i trzy wyścigi przed końcem sezonu ma niewielką stratę do lidera tabeli.

Porsche Cup: Giermaziak wygrywa w Spa
Wyścig wcale nie był łatwy. Zaczęło się od trudnego startu, po którym Polaka ostro atakował Patrick Huisman. Holender przycisnął Porsche Kuby do wewnętrznej krawędzi, próbując go zmusić do zjazdu na trawę pod ścianą, ale nasz zawodnik nie ustąpił. Samochody zetknęły się, Giermaziak opóźnił hamowanie i z pierwszego nawrotu wyszedł na prowadzeniu. Potem Polak zwiększał przewagę nad rywalami, co opłaciło się pod koniec wyścigu, kiedy doganiał go Rene Rast. Kuba utrzymał jednak prowadzenie do samej mety.

„Muszę przyznać, że tak dobre wyniki są przede wszystkim zasługą niesamowitego zaangażowania i profesjonalizmu całego zespołu.Dziękuję też wszystkim kibicom, którzy wpierają mnie zarówno bezpośrednio z trybun w trakcie wyścigów jak i tym, którzy kibicują przed telewizorami. To mnie właśnie motywuje do jak najlepszej jazdy”  - stwierdził Giermaziak. "„Mój start znów nie był fantastyczny i do pierwszego zakrętu dojeżdżałem praktycznie za Patrickiem Huismanem, ale nie byłem w nastroju, aby kogokolwiek dzisiaj przepuszczać. Powiedziałem sobie, że na pewno przed nim nie zahamuję i zaczekałem, aż on zrobi to wcześniej. Ponieważ jechałem po wewnętrznej, byłem w uprzywilejowanej sytuacji. Później walka w tym wyścigu dla mnie się skończyła, aż do ostatniego okrążenia, kiedy dogonił mnie Rene Rast" - dodał kierowca Verva Racing Team.

Giermaziak ma już na koncie dwa pole position i dwa zwycięstwa, a jego sytuacja w tabeli kierowców poprawia się z wyścigu na wyścig. Obecnie Polak traci do drugiego Seana Edwardsa 4, a do lidera Rasta 11 punktów. Do końca sezonu pozostają trzy wyścigi. Kolejne emocje już 11 września podczas Grand Prix Włoch na torze Monza.

Stefan Rosina dojechał do mety na 10. pozycji. Szansę na lepszy wynik stracił już w pierwszym zakręcie. Z powodu kolizji z Jeroenem Bleekemolenem doszło do uszkodzenia układu kierowniczego i kierowca musiał się zadowolić sześcioma punktami.

Podobne wiadomości:

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do serwisu

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do...

Aktualności 2017-05-09

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z...

Samochody luksusowe 2017-03-14

O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 

Komentuj:

marko1 2011-08-30

Gratulacje i tak dalej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.