mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Szef Volkswagen AG zapowiedział, że już w niedalekiej przyszłości każdy samochód produkowany przez niemiecki koncern będzie występował także w elektrycznej wersji.

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Matthias Muller, szef Volkswagen AG , zapowiedział na salonie samochodowym we Frankfurcie, że do 2025 roku koncern pokaże światu 80 nowych samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in - daje to średnio 10 samochodów rocznie. Ale co równie ważne zadeklarował on, że do 2030 roku wszystkie modele samochodów, jakie są sprzedawane przez koncern Volkswagena (mowa także o samochodach sportowych i luksusowych marek jak Porsche, Bugatti, Bentley i Lamborghini) będą występowały także w zelektryfikowanych odmianach.

I co ważniejsze Volkswagen twierdzi, że robi wszystko aby samochody elektryczne przestały być jedynie zabawkami dla niewielkiej rzeszy klientów. Pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi i układami hybrydowymi mają być dostępne "dla ludu". Takie słowa padają z ust szefostwa nie przypadkowo, a są one pokłosiem afery Dieselgate - koncern robi teraz wszystko, aby zmienić postrzeganie go jako producenta trujących diesli. Droga jaką obrał Volkswagen jest wymagająca, ale jeżeli plan spełni się w 100% koncern może stać się potentatem na rynku samochodów napędzanych elektrycznością.

Według koncernu VW rok 2025 to wcale nie odległa przyszłość, a wręcz "pojutrze". Nie ma się co dziwić, cykl produkcji samochodu jest bardzo długi, więc VW (tak jak i konkurencja) z pewnością pracuje już teraz nad modelami, które zobaczymy po 2020 roku.

Muller zapewnił także, że koncern pracuje nad opracowaniem nowych platform, które posłużą do budowy samochodów elektrycznych. Na ten cel, a także na rozwiązanie innych problemów związanych z samochodami elektrycznymi, koncern planuje przeznaczyć 20 miliardów euro. Chodzi tutaj przede wszystkim o opracowanie bardziej wydajnych układów napędowych i większych akumulatorów. Skąd wziąć na to pieniądze? Ze sprzedaży obecnych samochodów oraz przyszłych modeli hybrydowych, które mają będą przedsmakiem przed modelami całkowicie elektrycznymi.

Według szefa koncernu już teraz Volkswagen jest w stanie zbudować samochodów elektryczny o zasięgu około 500 kilometrów, ale do 2030 roku samochody te będą potrafiły na jednym ładowaniu pokonać dystans trzykrotnie większy.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf potwierdza niezawodność

Nissan Leaf potwierdza niezawodność

Aktualności 2018-07-31

Volkswagen e-Golf - cztery razy taniej, niż...

auto motor i sport 2017-09-28

W przeprowadzonym właśnie XIV Superteście Ekonomii, Volkswagen e-Golf osiągnął imponujący wynik, z zasięgiem ponad 300 kilometrów.

Komentuj:

~Waldi 2017-09-18

Super nn

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
W Audi Hungaria rozpoczęła się nowa era. W fabryce w Győr oficjalnie rozpoczęła się seryjna produkcja silników elektrycznych. Linię produkcyjną symbolicznie uruchomili przedstawiciele węgierskiego rządu oraz Audi i Audi Hungaria.