mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche grozi sądem Londynowi

Porsche grozi sądem Londynowi

Porsche chce wytoczyć proces sądowy Burmistrzowi Londynu, Kenovi Livingstone. Niemiecki producent nie zgadza się na planowane przez niego podniesienie opłat w tak zwanych strefach niskich emisji spalin (LEZ - Low Emission Zone) obowiązujących w centrum stolicy Wielkiej Brytanii.

Porsche grozi sądem Londynowi
Jak wiadomo problem z utrzymaniem właściwych norm poziomu CO2 ma większość marek mających w ofercie głównie super-sportowe modele z mocnymi silnikami, które obecnie nie są jeszcze w stanie nadążyć za restrykcyjnymi normami emisji spalin wytyczanymi czy to przez Unię Europejską czy poszczególne kraje i miasta. Tak właśnie jest w Londynie, gdzie centrum miasta zostało mianowane strefą niskiej emisji spalin.

Obecnie opłata za poruszanie się po centrum brytyjskiej metropolii samochodem o podwyższonym stopniu emisji CO2 wynosi 8 funtów. Według zapowiedzi Burmistrza Londynu będzie ona jednak sukcesywnie zwiększana. Dokładnie 27. października br. ma osiągnąć kwotę ponad trzykrotnie wyższą - 25 funtów od "szkodliwego" samochodu.

Takie nakręcanie spirali wrogości wobec niektórych producentów nie podoba się Porsche. Według dyrektora brytyjskiego oddziału Porsche, Andy Goss'a działania londyńskiego ratusza są, jak to określił: "nie fair" i "bezprawne".
Tematy w artykule: norma euro CO2

Podobne wiadomości:

Nie pij tyle

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawiedliwie czy nie - motoryzację okrzyknięto głównym trucicielem środowiska. Producenci aut dwoją się i troją, żeby zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2, a pomysłów mają wiele - od silników po aerodynamikę.

Zielono w Niemczech

Zielono w Niemczech

Aktualności 2007-12-31

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie samochodem do Niemiec, to w niektórych miastach może czekać na Ciebie ekologiczna "niespodzianka". Od 1 stycznia 2008 roku w Berlinie, Kolonii oraz Hannowerze zostaną wprowadzone "zielone strefy". Nie daj się zaskoczyć i dowiedz się o co chodzi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.