mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche grozi sądem Londynowi

Porsche grozi sądem Londynowi

Porsche chce wytoczyć proces sądowy Burmistrzowi Londynu, Kenovi Livingstone. Niemiecki producent nie zgadza się na planowane przez niego podniesienie opłat w tak zwanych strefach niskich emisji spalin (LEZ - Low Emission Zone) obowiązujących w centrum stolicy Wielkiej Brytanii.

Porsche grozi sądem Londynowi
Jak wiadomo problem z utrzymaniem właściwych norm poziomu CO2 ma większość marek mających w ofercie głównie super-sportowe modele z mocnymi silnikami, które obecnie nie są jeszcze w stanie nadążyć za restrykcyjnymi normami emisji spalin wytyczanymi czy to przez Unię Europejską czy poszczególne kraje i miasta. Tak właśnie jest w Londynie, gdzie centrum miasta zostało mianowane strefą niskiej emisji spalin.

Obecnie opłata za poruszanie się po centrum brytyjskiej metropolii samochodem o podwyższonym stopniu emisji CO2 wynosi 8 funtów. Według zapowiedzi Burmistrza Londynu będzie ona jednak sukcesywnie zwiększana. Dokładnie 27. października br. ma osiągnąć kwotę ponad trzykrotnie wyższą - 25 funtów od "szkodliwego" samochodu.

Takie nakręcanie spirali wrogości wobec niektórych producentów nie podoba się Porsche. Według dyrektora brytyjskiego oddziału Porsche, Andy Goss'a działania londyńskiego ratusza są, jak to określił: "nie fair" i "bezprawne".
Tematy w artykule: norma euro CO2

Podobne wiadomości:

Zielono w Niemczech

Zielono w Niemczech

Aktualności 2007-12-31

Jeśli wybierasz się w najbliższym czasie samochodem do Niemiec, to w niektórych miastach może czekać na Ciebie ekologiczna "niespodzianka". Od 1 stycznia 2008 roku w Berlinie, Kolonii oraz Hannowerze zostaną wprowadzone "zielone strefy". Nie daj się zaskoczyć i dowiedz się o co chodzi.

Genewa na zielono

Genewa na zielono

Premiery 2007-03-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross