mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche i Volkswagen - będzie fuzja

Porsche i Volkswagen - będzie fuzja

Nie przejęcie a fuzja - taki scenariusz najprawdopodobniej będzie miał miejsce, jeśli chodzi o przyszłość koncernów Porsche i Volkswagen.

Porsche i Volkswagen - będzie fuzja
Przez cały ubiegły tydzień toczyły się intensywne rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu koncernów co do przyszłości i zasad współpracy obu firm. Jeszcze jakiś czas temu, wydawało się, iż producent sportowych samochodów będzie chciał przejąć największy europejski koncern motoryzacyjny. W posiadaniu Porsche jest obecnie 51 proc. akcji Volkswagena, a w planach było nawet zwiększenie tego pakietu do 75 procent. Jednak kryzys i związana z tym nieco słabsza sytuacja finansowa Porsche, a także możliwość weta ze strony władz Dolnej Saksonii, która to posiada 20 proc. akcji w Volkswagenie zmieniły nieco plany Porsche.

Jak możemy przeczytać we wczorajszym komunikacie prasowym firmy Porsche, jej właściciele, czyli rodziny Piech i Porsche, podjęły decyzję o utworzeniu z Volkswagenem zintegrowanego koncernu motoryzacyjnego. Jeśli dojdzie do zapowiadanego połączenie, w skład nowego koncernu będzie wchodzić aż dziesięć marek samochodowych (Porsche, Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania oraz Volkswagen Użytkowe), a koncern jako całość będzie miał olbrzymie podstawy ku temu, by walczyć o miano największego na całym globie pod względem sprzedanych samochodów.

W ciągu najbliższych czterech miesięcy mają zostać uzgodnione szczegóły fuzji. Wydaje się jednak, że zgoda władz Porsche i Volkswagena będzie tu decydująca i nie będzie większego problemu z przekonaniem do tego pomysłu władz Dolnej Saksonii oraz przedstawicieli związków zawodowych w obu firmach.

Podobne wiadomości:

Fiat robi zakupy, teraz przejmie Opla?

Fiat robi zakupy, teraz przejmie Opla?

Aktualności 2009-05-04

Porsche w tarapatach?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Ja czekam na PorszGolfa :) 2009-05-08

Ja czekam na PorszGolfa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando