mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche i Volkswagen - będzie fuzja

Porsche i Volkswagen - będzie fuzja

Nie przejęcie a fuzja - taki scenariusz najprawdopodobniej będzie miał miejsce, jeśli chodzi o przyszłość koncernów Porsche i Volkswagen.

Porsche i Volkswagen - będzie fuzja
Przez cały ubiegły tydzień toczyły się intensywne rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu koncernów co do przyszłości i zasad współpracy obu firm. Jeszcze jakiś czas temu, wydawało się, iż producent sportowych samochodów będzie chciał przejąć największy europejski koncern motoryzacyjny. W posiadaniu Porsche jest obecnie 51 proc. akcji Volkswagena, a w planach było nawet zwiększenie tego pakietu do 75 procent. Jednak kryzys i związana z tym nieco słabsza sytuacja finansowa Porsche, a także możliwość weta ze strony władz Dolnej Saksonii, która to posiada 20 proc. akcji w Volkswagenie zmieniły nieco plany Porsche.

Jak możemy przeczytać we wczorajszym komunikacie prasowym firmy Porsche, jej właściciele, czyli rodziny Piech i Porsche, podjęły decyzję o utworzeniu z Volkswagenem zintegrowanego koncernu motoryzacyjnego. Jeśli dojdzie do zapowiadanego połączenie, w skład nowego koncernu będzie wchodzić aż dziesięć marek samochodowych (Porsche, Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania oraz Volkswagen Użytkowe), a koncern jako całość będzie miał olbrzymie podstawy ku temu, by walczyć o miano największego na całym globie pod względem sprzedanych samochodów.

W ciągu najbliższych czterech miesięcy mają zostać uzgodnione szczegóły fuzji. Wydaje się jednak, że zgoda władz Porsche i Volkswagena będzie tu decydująca i nie będzie większego problemu z przekonaniem do tego pomysłu władz Dolnej Saksonii oraz przedstawicieli związków zawodowych w obu firmach.

Podobne wiadomości:

Fiat ratuje Chryslera

Fiat ratuje Chryslera

Aktualności 2009-05-03

Komentuj:

~Ja czekam na PorszGolfa :) 2009-05-08

Ja czekam na PorszGolfa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.