mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche z turami

Porsche z turami

Dziś informacja z pogranicza motoryzacji oraz zoologii. Na terenie zakładów Porsche w Lipsku prowadzona jest hodowla stada turów, których liczba wzrosła już do 50 sztuk.

Porsche z turami

Pierwsze zwierzęta trafiły na były poligon, gdzie do ich dyspozycji jest obecnie około 70 hektarów, wiosną 2002 roku. W ciągu trzech lat zwierzęta zadomowiły się i rozmnożyły, tak że ich początkowa liczba zwiększyła się ponad dwukrotnie. Tury, razem z żyjącym na tym terenie stadem dzikich koni rasy exmoor, zapobiegają zarastaniu terenu krzewami. "Ruch samochodów na torze testowym został tak zorganizowany, aby nie zakłócać zwierzętom spokoju" – wyjaśnia Rolf Toczek, kierownik zakładowych służb ekologicznych w Porsche AG. Dzięki temu na terenie tym obok turów i dzikich koni żyje też wiele zajęcy, lisów i saren, a duża ilość owadów przyciąga żerujące nietoperze.

Projekt założenia w tym miejscu łąk tworzy naturalną równowagę dla położonego w sąsiedztwie toru testowego o długości sześciu kilometrów, na którym klienci Porsche pod okiem instruktorów sprawdzają swoje umiejętności terenowe w wyprodukowanych w Lipsku samochodach Cayenne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.