Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche zmusza Astona do zmiany nazwy Vantage'a GT3

Porsche zmusza Astona do zmiany nazwy Vantage'a GT3

Od czasu do czasu producenci aut wchodzą sobie w paradę z nazwami swoich modeli i konieczna jest zmiana ich nazewnictwa. Tym razem Porsche zmusiło Aston Martina do wymyślenia nowego imienia dla jego limitowanego modelu.

Porsche zmusza Astona do zmiany nazwy Vantage'a GT3
Na niedawnym salonie samochodowym w Genewie Aston Martin pochwalił się unikalnym wozem - Vantage GT3 to torowa maszyneria o niebagatelnej mocy 592KM. Jego wyjątkowość podkreśla wolumen produkcji ograniczony do ledwie 100 sztuk. Wszystkie już dawno sprzedano, ale klienci, którzy zamówili Aston Martina Vantage GT3 odbiorą... Vantage'a GT12.

Taką nazwę auto przyjmie po proteście złożonym przez Porsche, które na tym samym salonie genewskim zachwalało swoje najnowsze 911 GT3 w wersji RS. Niemcy za nic mieli tłumaczenia, że GT3 to nawiązanie do serii wyścigów i nie ma nic wspólnego z mocną wersją ich legendarnego coupe. Stwierdzili, że tylko oni mogą korzystać z tej kombinacji znaków w kontekście nazwy auta. Aby uniknąć rozpraw sądowych Brytyjczycy odwołali się do liczby cylindrów pracujących pod długą maską ich wyjątkowego sportowca, podkreślając że 911 ma ich o połowę mniej. Koniec końców narodził się Aston Martin Vantage GT12, a rozkręcona wokół niego afera zapewne jeszcze podniesie wartość kolekcjonerskich 100 sztuk auta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 482 030 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~Piotr 2015-03-26

Zobaczycie.Porsche też kiedyś będzie miało 12 cylindrów w wersji Boxer.Zobaczymy w tedy czy Aston Martin dalej będzie taki odważny z darciem ryja że oni maja 12 cylindrów.Za takie pyskowanie do Porsche Aston Martinowi i jego przedstawicielom powinno się języki poobcinać.A GT3RS jest tylko jedno i tylko 911.Żaden inny angielski złom co to niby sportową marką się nazywa a pomocy w produkcji siników poprosili AMG żenada.Nie mają żadnych praw by swoje samochody nazywać GT3

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.