mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pościgi za pijanymi kierowcami

Pościgi za pijanymi kierowcami

Stalowowolscy policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ścigany kierowca Audi jechał ponad 100 km/h, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Pirata drogowego ujęto na ulicy Czarnieckiego. Miał 1,68 promila alkoholu w organizmie. Z kolei lubuscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę Ducato. Mężczyzna uciekał przed policjantami, gdyż auto, którym jechał było kradzione. W efekcie szaleńczej jazdy nie opanował samochodu i wpadł do rowu. Był pijany – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pościgi za pijanymi kierowcami
Wczoraj ok. 18:55 pełniący służbę na terenie Stalowej Woli policjanci otrzymali od oficera dyżurnego informację, że kierowca czarnego audi prowadzi auto będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Jeden z patroli zauważył samochód i postanowił go zatrzymać. Wówczas kierowca audi znacznie przyspieszył i zaczął uciekać. Dwa skrzyżowania pokonał na czerwonym świetle przy prędkości przekraczającej 100 km/h, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania i wjeżdżania na chodniki by uniknąć zderzenia.

Pirat drogowy przemknął przez skrzyżowanie ulicy Żwirki i Wigury z ulicą Czarnieckiego na czerwonym świetle, gwałtownie skręcił w kierunku miejscowości Pysznica wymuszając pierwszeństwo przejazdu i doprowadzając do kolejnej niebezpiecznej sytuacji zmuszając kolejnych kierowców do gwałtownego hamowania. Kierowca stawiał opór usiłując się jeszcze wyrwać. Na próżno. Został doprowadzony do radiowozu i przewieziony do komendy.

Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec Pysznicy. Mężczyzna był pijany - miał 1,68 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie wiózł jeszcze trzech pasażerów. Oni również byli pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei wczoraj ok. 21:00 dyżurny komendy powiatowej Policji w Międzyrzeczu otrzymał informację, że samochodem ducato porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Policjanci pojechali na trasę Przytoczna - Wierzbno i tam na stacji benzynowej zauważyli poszukiwany pojazd. Na widok radiowozu kierowca Ducato wskoczył nagle do samochodu i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. W pewnej chwili kierujący nie opanował pojazdu i zjechał do pobliskiego rowu. Kierowca był zamknięty w kabinie samochodu. Nie reagował na polecenia policjantów i nie dawał żadnych oznak życia. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń ciała. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gminy Pszczew. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu pojazdu funkcjonariusze ustalili, że został on skradziony na początku marca w Międzychodzie.

Już samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że kierowca jest zamieszany w kradzież tego samochodu, kara może wzrosnąć nawet do 10 lat.
Tematy w artykule: pijani kierowcy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.