mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Postępy na budowie zakładu BASF w Środzie Śląskiej

Postępy na budowie zakładu BASF w Środzie Śląskiej

Pomimo zimowej aury, na budowie największego w Europie zakładu mającego produkować nowoczesne katalizatory BASF do zmniejszania emisji spalin w samochodach prace prowadzone są w szybkim tempie. Stawiane są już fundamenty fabryki, w której produkcja ma ruszyć na początku przyszłego roku.

Postępy na budowie zakładu BASF w Środzie Śląskiej
BASF inwestuje około 90 milionów Euro w pierwszym etapie budowy zakładów o ogólnej powierzchni 40.000 m2. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.

Jeśli prace na budowie BASF w Podstrefie LSSE Środa Śląska będą nadal przebiegały zgodnie z planem, to jeszcze w miesiącach letnich będzie można ujrzeć kompletne zabudowania fabryki, wykonane przez firmę W.P.I.P - informuje Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.