mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potężna grupa złodziei aut rozbita

Potężna grupa złodziei aut rozbita

Trzon zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej luksusowe i dostawcze samochody rozbili stołeczni policjanci. Pięciu złodziejom postawiony zostanie zarzut kradzieży aż 179 aut. Planowane jest zatrzymanie ponad 60 innych członków tej grupy. Nad tą sprawą policjanci wraz z prokuratorami Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga pracowali od ponad roku.

Potężna grupa złodziei aut rozbita
Z ustaleń policjantów wynikało, że złodzieje praktycznie każdego dnia kradli auto, które następnie trafiało do paserów. Uzyskane pieniądze złodzieje lokowali w nieruchomościach: domach i atrakcyjnych działkach budowlanych w stolicy i miejscowościach podwarszawskich. Zebrany na tę chwilę materiał dowodowy pozwolił na postawienie tej grupie 179 zarzutów kradzieży samochodów.

Pierwsze uderzenie policyjne wymierzone zostało w pięcioosobowy trzon tej grupy. Kilka dni temu tuż po 6.00 rano do pięciu domów w Warszawie weszli jednocześnie policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową i wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymano Tomasza M. (30 l.), Tomasza K. (35 l.) i Pawła S (32 l.). Wszyscy byli już wcześniej karani za kradzieże i paserstwo. Na terenie jednej z posesji zabezpieczono luksusowe audi pochodzące z przestępstwa oraz kilkanaście tysięcy złotych.

Z materiałów zebranych przez policjantów wynika również, że w proceder ten zamieszani byli Marcin G. (30 l.) i Robert J. (38 l) – przebywający obecnie w aresztach. Obaj również zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, gdzie zostaną im przedstawione dodatkowe zarzuty kradzieży aut i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy. Planowane jest jeszcze zatrzymanie ponad 60 osób, które wchodziły w skład tej grupy przestępczej, bądź które były z nią powiązane. Policjanci i prokuratorzy podjęli również starania, by na poczet przyszłych kar zająć nieruchomości będące w posiadaniu złodziei.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.