mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potrącił sześciu policjantów

Potrącił sześciu policjantów

Dzisiaj nad ranem policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego próbowali zatrzymać do kontroli VW Passata. Kierujący nie zatrzymał samochodu i zaczął uciekać. Istniało podejrzenie, że samochodem jechali złodzieje, dlatego policjanci zorganizowali blokadę drogową. Rozpędzony passat uderzył w oznakowany radiowóz, w wyniku czego rannych zostało sześciu policjantów i dwóch pasażerów auta.

Około 3.45 policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego usiłowali zatrzymać vw passata, którym jak podejrzewano jechali złodzieje. W ostatnim czasie na terenie Piotrkowa Trybunalskiego działała grupa włamywaczy. Minionej nocy także doszło do kilku kradzieży. Kierujący passatem nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. W pierwszej chwili zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać krajową jedynką. Podczas 20 minutowej ucieczki z prędkością ponad 170 km/h popełnił co najmniej kilkanaście wykroczeń min.: przejeżdżając na czerwonym świetle, zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania, a na jednym z przejść dla pieszych niemalże potrącił kobietę. Cały czas zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom.

Pościg koordynowany był przez oficera dyżurnego województwa, który w Starowej Górze tuż przy wjeździe do Łodzi zarządził blokadę. Jadący z ogromną prędkością passat uderzył w widoczny z dużej odległości oznakowany radiowóz, w którym włączone były także sygnały świetlne a następnie odbił się od bariery energochłonnej i zatrzymał w poprzek jezdni.

W wyniku zderzenia rannych zostało sześciu funkcjonariuszy z oddziału prewencji w Łodzi oraz dwóch podejrzewanych o włamania mężczyzn w wieku 24 i 34 lat. Obaj byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. Wszyscy trafili do szpitali.


Podobne wiadomości:

UTA uniwersalna

UTA uniwersalna

Aktualności 2009-05-28

Jako pierwszy z emitentów kart paliwowo-serwisowych UTA wprowadza do swojej oferty urządzenie, które umożliwi elektroniczny pobór myta w ramach wielu systemów autostradowych.

Giovanni Angelli nie żyje

Giovanni Angelli nie żyje

Aktualności 2003-11-25

Komentuj:

~antyzbir 2008-09-20

Przerażające jest to, że po zapewne wielu z tych, którzy przeczytali powyższy tekst teraz sympatyzuje z tymi złodziejami, którzy tak bardzo ucierpieli przez te podłe "psy" i wyraża nadzieję, że oni jeszcze pokażą, co potrafią, jeszcze nie jeden kiosk obrabują, nie jeden radiowóz staranują, teraz już będą madrzejsi i nie dadzą się tak łatwo złapać... Obawiam się, że to będą nie tylko kumple tych złamanasów, ale także zupełnie na pozór normalni ludzie, bo powyższy sposób myślenia jest pochodną określonego podejścia do życia, a którym dane mi było się dość blisko zapoznać... Dlatego mam nadzieję, że te zbiry po wyjściu ze szpitala trafią za kraty na dłuuuuuugie lata!...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic