mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potrójne zwycięstwo dla MAN

Potrójne zwycięstwo dla MAN

Potrójne zwycięstwo dla MAN
Szef działu sportów motorowych MAN, Björn Loose, pogratulował zwycięskim pilotom: „Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zdobyć tytuł mistrza. Jochenowi Hahnowi, zdobywcy tytułu mistrza Europy w Truck Racing Championship, zawdzięczamy niepowtarzalną atmosferę przejazdu finałowego. Sukces MAN podkreśla dodatkowo tytuł wicemistrza Europy zdobyty przez Antonio Albacete oraz zespołowe zwycięstwo drużynowe. Traktujemy to jako dodatkowy impuls, który pozwoli nam na pełnym gazie wjechać także w przyszły sezon.“
Zwycięstwo Jochena Hahna jest już jedenastym zwycięstwem indywidualnym kierowców jeżdżących w ciągu ostatnich lat pojazdami marki MAN. Samochody MAN wystartowały w 2011 roku przeciwko silnej konkurencji innych marek. Ale już w drugim tygodniu mistrzostw Jochen Hahn zdecydowanie wysunął się na prowadzenie, wygrywając w Misano wszystkie wyścigi rozgrywane w ramach mistrzostw, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.
Drużynę MAN startującą w wyścigu prowadzili do celu eksperci centrum kompetencji ds. silników w Norymberdze, zajmujący się silnikami stosowanymi w samochodach wyścigowych. Zespół Artura Kleina odpowiada za odpowiednie przygotowanie silników samochodów startujących w wyścigach oraz za zapewnienie serwisu na trasie mistrzostw.
Zespoły MAN także w sezonie 2011 reprezentowały pełne spektrum uczestników mistrzostw Truckrace. Oprócz uczestników o profesjonalnej strukturze organizacyjnej mogli się także zaprezentować kierowcy MAN zaliczani do obozu amatorów. Między innymi Hiszpan Javier Mariezcurrena świętował hucznie swoje zwycięstwo w Nogaro, a inny wielokrotny mistrz, Fin Mika Mäkinen oraz Jose Bermejo byli notowani w pierwszej dziesiątce. Bermejo odniósł swój największy sukces w macierzystych wyścigach w miejscowości Jarama pod Madrytem.
Szczęśliwą rękę miał węgierski zespół Oxxo, który w Zolder zaprezentował nowego kierowcę. Norbert Kiss w swoim premierowym występie tylko o włos przegrał miejsce na podium, a w jednym z czterech wyścigów w swoim drugim przejeździe w zawodach w Jarama odniósł sensacyjne zwycięstwo. Kiss znalazł się także na podium finałowego wyścigu w Le Mans i zaliczany jest do najbardziej obiecujących talentów tej serii: otrzymał on tytuł „Rookie of the Year“. 

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.