Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potwierdzone bezpieczeństwo Saaba 9-3

Potwierdzone bezpieczeństwo Saaba 9-3

Saab 9-3 Sport Sedan otrzymał przyznawaną po raz pierwszy złotą nagrodę "Top Safety Pick" amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego.

Nagroda "Top Safety Pick - Gold Award" to jedna z najważniejszych nagród, przyznawana za konstrukcję pojazdu, która, w ocenie instytutu, zapewnia najlepsze zabezpieczenie pasażerów w kolizjach czołowych bocznych i tylnych. Potwierdza to wysoki poziom bezpieczeństwa, po uzyskaniu najwyższej noty pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP.

Prowadzone przez IIHS testy zderzeniowe dają w efekcie oceny od dobrej do słabej, przy czym najlepsze samochody otrzymują ocenę dobrą i tytuł "Best Pick". Model 9-3 SportSedan otrzymał go w zderzeniach czołowych i bocznych.

Test zderzeń czołowych prowadzony jest przy szybkości 40 mil/h (64 km/h) i polega na zderzeniu z przeszkodą ulegającą deformacji przy 40 procentowym zachodzeniu od strony kierowcy.

W teście bocznym ulegająca deformacji przeszkoda, przypominająca konstrukcją samochód klasy SUV, zostaje rozpędzona do prędkości 31 mil/h (50 km/h) i uderza w pojazd z boku na wysokości kierowcy, co pozwala na ocenę zabezpieczeń.

Test kolizji tylnej symuluje uderzenie w tył stojącego pojazdu przy szybkości 20 mil/h (32 km/h) i w jego trakcie oceniane jest działanie przednich foteli/aktywnych zagłówków. W tym badaniu Saab 9-3 Sport Sedan otrzymał ocenę "dobrą".

Zobacz więcej o modelu Saab 9-3

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj