mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potwierdzone bezpieczeństwo Saaba 9-3

Potwierdzone bezpieczeństwo Saaba 9-3

Saab 9-3 Sport Sedan otrzymał przyznawaną po raz pierwszy złotą nagrodę "Top Safety Pick" amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego.

Nagroda "Top Safety Pick - Gold Award" to jedna z najważniejszych nagród, przyznawana za konstrukcję pojazdu, która, w ocenie instytutu, zapewnia najlepsze zabezpieczenie pasażerów w kolizjach czołowych bocznych i tylnych. Potwierdza to wysoki poziom bezpieczeństwa, po uzyskaniu najwyższej noty pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP.

Prowadzone przez IIHS testy zderzeniowe dają w efekcie oceny od dobrej do słabej, przy czym najlepsze samochody otrzymują ocenę dobrą i tytuł "Best Pick". Model 9-3 SportSedan otrzymał go w zderzeniach czołowych i bocznych.

Test zderzeń czołowych prowadzony jest przy szybkości 40 mil/h (64 km/h) i polega na zderzeniu z przeszkodą ulegającą deformacji przy 40 procentowym zachodzeniu od strony kierowcy.

W teście bocznym ulegająca deformacji przeszkoda, przypominająca konstrukcją samochód klasy SUV, zostaje rozpędzona do prędkości 31 mil/h (50 km/h) i uderza w pojazd z boku na wysokości kierowcy, co pozwala na ocenę zabezpieczeń.

Test kolizji tylnej symuluje uderzenie w tył stojącego pojazdu przy szybkości 20 mil/h (32 km/h) i w jego trakcie oceniane jest działanie przednich foteli/aktywnych zagłówków. W tym badaniu Saab 9-3 Sport Sedan otrzymał ocenę "dobrą".

Zobacz więcej o modelu Saab 9-3

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?