mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Potwierdzone wysokie bezpieczeństwo Volta

Potwierdzone wysokie bezpieczeństwo Volta

To już drugie testy zderzeniowe Chevroleta Volta na rynku amerykańskim. Tym razem elektryczny Chevrolet zdobył pięć gwiazdek w testach przeprowadzonych przez amerykańską organizacją rządową National Highway Traffic Safety Administration's.

Potwierdzone wysokie bezpieczeństwo Volta
Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Chevrolet Volt zdobył tytuł Top Safety Pick za odpowiednio wysoki poziom ochrony podczas testów zderzeniowych, jakie przeprowadził Insurance Institute for Highway Safety.

Pięć gwiazdek uzyskanych teraz to potwierdzenie wysokiego poziomu ochrony, jaki oferuje to auto. Volt jest pierwszym elektrycznie napędzanym autem, który zdobył pięć gwiazdek w crash-testach NHTSA. Tak dobry wynik to zasługa m.in. systemu ESP, siedmiu poduszek powietrznych (w tym chroniącej kolana kierowcy) oraz opcjonalnej kamery cofania.

Warte podkreślenia jest, że od tego roku testy zderzeniowe NHTSA odbywają się według bardziej restrykcyjnych zasad, trudniej jest przez to uzyskać maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Chevrolet Volt jeszcze pod koniec tego roku zadebiutuje również na europejskim rynku. Zapewne wówczas zostanie poddany kolejnej próbie zderzeniowej - tym razem w instytucji Euro NCAP. Według przedstawicieli amerykańskiej marki, nie powinien mieć problemów z uzyskaniem maksymalnej oceny pięciu gwiazdek.


Podobne wiadomości:

Euro NCAP rozbija pięć nowości

Euro NCAP rozbija pięć nowości

Aktualności 2016-12-01

Mikrosamochody oblały testy zderzeniowe

Mikrosamochody oblały testy zderzeniowe

Aktualności 2016-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic