mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powraca Daimler

Powraca Daimler

Pod koniec tego roku, po trzyletniej nieobecności na rynku, w sprzedaży pojawi się ultraluksusowy Jaguar Daimler.

Powraca Daimler

Model Daimler będzie wydłużoną wersją Jaguara XJ. Cena za auto to wyniesie z pewnością sporo ponad 100 tys. euro i będzie to najdroższy model Jaguara w ofercie.

Premiera brytyjskiego auta będzie miała miejsce w tym roku we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Do sprzedaży auto trafi pod koniec roku.

Gottlieb Daimler kojarzony jest raczej z marką Mercedes, której był jednym z twórców. Mało osób wie jednak, iż w 1896 roku założył też w Wlk. Brytanii firmę sygnowaną własnym nazwiskiem, która wytwarzała przede wszystkim luksusowe limuzyny. Auta marki Daimler upowszechniły się głównie dzięki rodzinie królewskiej, które chętnie korzystały z tych aut. W 1960 roku marka ta została nabyta przez firmę Jaguar i od 1962 r. najbardziej ekskluzywne auta tej brytyjskiej marki, luksusowo wyposażone, nosiły nazwę Daimler. W 2002 roku, w momencie wprowadzenia nowej generacji serii XJ, nazwa Daimler zniknęła z rynku. Do września bieżącego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.