mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powróci Daimler?

Powróci Daimler?

Jest spora szansa, że w niedalekiej przyszłości do życia wskrzeszona zostanie luksusowa marka Daimler, która wraz z Jaguarem została nabyta przez indyjski koncern Tata Motors.

Powróci Daimler?
Tę dość sensacyjną informację zdradził sam szef indyjskiego koncernu - Ratan Tata - podczas spotkania z inwestorami. Wprawdzie rzecznik firmy studzi emocje i twierdzi, że jeszcze nie zapadły żadne decyzje w tej kwestii, to jednak można mieć nadzieję, iż jednak tak się stanie. Tym bardziej, że marka Daimler doskonale uzupełniałaby ofertę rynkową indyjskiego koncernu, który od niedawna w segmencie premium posiada samochody marek Jaguar oraz Land Rover.

Gdyby tak się stało, do sprzedaży trafiłby nowy-stary konkurent w najbardziej luksusowym segmencie samochodów, dla klientów dysponujących nieograniczoną wręcz gotówką, który rywalizowałby bezpośrednio z takimi markami jak Rolls-Royce, Bentley czy Maybach. Głównymi rynkami zbytu mogłyby być kraje azjatyckie, Bliskiego Wschodu oraz Rosji.

Historia marki Daimler sięga 1896 roku. Podczas gdy Gottlieb Daimler sprzedawał auta pod nazwą Mercedes bądź Mercedes-Benz, jego brytyjski wspólnik, Frederick Simms, założył firmę Daimler Motor Company, która pierwotnie miała sprzedawać silniki na licencji Daimlera. Jednak już rok później do sprzedaży trafia pierwsze auto sygnowane nazwiskiem niemieckiego konstruktora. Niemal od początku istnienia samochody marki Daimler przypadły do gustu brytyjskiej rodzinie królewskiej. W 1910 roku Daimler wchodzi w skład Birmingham Small Arms Company, a od 1960 roku zostaje przejęty przez Jaguara, z którym w 1989 roku zostaje nabyty przez Forda. W 2006 roku Jaguar wykorzystał nazwę Daimler dla swojego najbardziej luksusowego modelu Daimler Super Eight.
Tematy w artykule: Daimler Super8 Daimler

Podobne wiadomości:

Daimler Super Eight

Daimler Super Eight

Samochody luksusowe 2005-07-27

Powrót powiększonego Daimlera

Powrót powiększonego Daimlera

Samochody luksusowe 2007-07-18

Komentuj:

~man 2008-08-17

"ALESSIA"- a widziałaś z takimi silnikami Jaguara, albo Land Rover'a, bo ja nie

~ALESSIA 2008-07-29

a Daimler hindi będzie z silnikiem 2.3 diesel o mocy 28 koni??? czy z benzyną dolnozaworową ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.