mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powróci sportowa Toyota

Powróci sportowa Toyota

Toyota, dzięki bliższej współpracy z Subaru, ponownie wprowadzi do swojej gamy modelowej sportowe auto. Premiera rynkowa spadkobiercy takich modeli jak MR2 i MRS, Celica czy Supra przewidziana została na 2011 rok.

Powróci sportowa Toyota
Nowy model będzie efektem współpracy obu japońskich firm. Na rynku auto będzie oferowane pod obiema markami. Przy jego produkcji zostanie wykorzystana płyta podłogowa z najnowszej Imprezy, jednak najprawdopodobniej zostanie w niej zmniejszony rozstaw osi. Pod maskę zaś trafi zapewne któryś z boxerów Subaru. W celu obniżenia kosztów oba modele będą dzielić z pewnością jeszcze wiele podzespołów, jednak już nadwozia mają być zupełnie odrębnymi konstrukcjami.

Tym samym Toyota już w 2011 roku (wówczas to na rynku powinny pojawić się pierwsze egzemplarze nowego modelu) powróci do grona producentów oferujących sportowe modele. A przypomnijmy, że w niedalekiej w końcu przeszłości, największy japoński koncern motoryzacyjny mógł się pochwalić aż trzema sportowymi autami. W 1984 r. pojawił się model MR2, w 1999 zastąpiony przez MR S, którego produkcja zakończyła się przed rokiem. Z kolei przed dwoma latami na emeryturę odszedł model Celica. Toyota Supra zaś była produkowana w latach 1978-2002.

Zacieśnienie współpracy pomiędzy Toyotą a Subaru nie będzie dotyczyło tylko nowego samochodu sportowego. Toyota planuje zwiększyć swoje udziały w FHI z 8,7 do 16,5%. Jednocześnie Subaru będzie montować kompaktowe modele Toyoty i sprzedawać pod własną marką. Najprawdopodobniej Subaru zakończy również całkowicie produkcję najmniejszych aut, skupiając się na swoich głównych gałęziach produkcji. W sprzedaży zaś pojawią się małe auta z marką Subaru pochodzące od Daihatsu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Subaru

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

~też Artur 2008-06-23

Artur: myślę, że ferdowi chodziło, o umiejscowienie silnika i klasę samochodu. dla mnie np. Celica, to ten sam segment co Honda Integra, MRki miały konkurować z Mazdą MX-5, czyli kabrioletem, a z kolei Supra to auto sportowe z krwi i kości

~Artur 2008-04-11

Ferd ma rację. Był taki model Celiki 1,6 16v, czyli równie dobrze to może być następca Cariny II

~ferd 2008-04-11

hehe, MR2 i MRS, Celica czy Supra to zupełnie rózne auta. To można napisać ze jest też następcą Yarisa TS :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.