mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powrót DeTomaso?

Powrót DeTomaso?

Mało kto pamięta już chyba o włoskim producencie samochodów, DeTomaso. Już niedługo może być o nim ponownie głośno, a to a sprawą grupy amerykańsko-chińskich inwestorów, którzy zamierzają przywrócić firmę do życia.

Powrót DeTomaso?

Informację taką podał parę dni temu holenderski magazyn "AutoTelegraaf". Firma DeTomasto była od zawsze znana ze swej niestabilności finansowej. Ostatnie lata były bardzo ciężkie dla tego producenta. Ostatni projekt jaki stworzyli jej konstruktorzy, Alejando DeTomaso oraz Bruce`a Qvale , został w 1996 roku ochrzczony jako Mangusta.

Firmie nie wiodło się zbyt dobrze, a od początku produkcji w 2000 roku do końca w 2002 zostało zmontowanych jedynie 270 egzemplarzy tego samochodu. Po tym firma została sprzedana koncernowi MG Rover. Kolejnym pomysłem na przetrwanie firmy były plany współpracy z rosyjskim UAZem. Pierwsze rozmowy odbyły się w kwietniu 2002 roku, a zaraz po nich z pierwszych planów miał powstać SUV o nazwie Simbir. Produkcja nigdy się nie rozpoczęła, a firma DeTomaso musiała postawić czoła zbliżającemu się bankructwu.

Kolejna nadzieja przyszła właśnie teraz. Jak donosi holenderski dziennik, zestawienie DeTomaso poszerzy się o unowocześnione wersji modeli Pantera, Guara oraz Mangusta.

Tematy w artykule: DeTomaso

Podobne wiadomości:

Top 10: Auta na aukcji Silverstone

Top 10: Auta na aukcji Silverstone

Aktualności 2015-05-22

BMW chce kupić DeTomaso!

BMW chce kupić DeTomaso!

Samochody luksusowe 2012-09-17

Komentuj:

~K 2007-08-02

Tak, DeTomaso, dla mnie to były piękne muskularne samochody z Europy. Pamiętam je tylko ze zdjęć, bo po naszych drogach nie jeździły.

~cyb 2007-07-31

Mało kto pamięta? Chyba nie jestem aż tak stary? Był kiedyś taki prototyp, którego lampy się obracały w rewelacyjny sposób. No i nigdy w standardzie nie mieli zapalniczki i popielniczki. Ostatnio widziałem jedną panterkę - eeechhh.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic