mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powrót MG już w marcu

Powrót MG już w marcu

Chiński koncern Nanjing Automobile Group potwierdził już datę rozpoczęcia produkcji modelu na bazie roadstera MG TF. W chińskiej fabryce produkcja ruszy w marcu, zaś w Wlk. Brytanii na przełomie kwietnia i maja.

Powrót MG już w marcu

Nanjing Auto nabył w 2005 roku prawa do marki MG, wraz z prawami do technologii oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych w upadłym koncernie MG Rover. Jednocześnie na okres 33 lat została ustanowiona dzierżawa fabryki w Longbridge, skąd wyjeżdżały wcześniej auta marek MG oraz Rover.Początkowo roczna wielkość produkcji została ustalona zaledwie na poziomie 6 tys. sztuk. Większość tych aut powstanie w fabryce w Pukou, w prowincji Nanjing, i trafi na rynek chiński. W Longbridge odbywać się będzie jedynie finalny montaż egzemplarzy przeznaczonych na rynek brytyjski. Jeśli auto zostanie dobrze przyjęte, to zapowiadany jest znaczny wzrost produkcji.

Przeczytaj także:

MG z końcem 2007 roku w Europie (2006-08-07)

Odrodzenie MG? (2006-07-10)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.