mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powrót Mitsubishi do rywalizacji o tytuł WRC

Powrót Mitsubishi do rywalizacji o tytuł WRC

Fabryczny zespół Mitsubishi Motors Corporation powraca po rocznej przerwie do mistrzostw świata i starty w szesnastoodcinkowym serialu rozpocznie od Rajdu Monte Carlo, w ostatni weekend stycznia 2004 roku.

Kristian Sohlberg zadebiutował w rajdach w 1997 roku, a w sezonie 2002 wywalczył N-grupowym Mitsubishi Lancerem tytuł wicemistrza świata kierowców samochodów produkcyjnych (PCWRC). Sohlberg startował również w kilku rajdach za kierownicą Lancera WRC w specyfikacji 2002 prezentując niepospolity talent i wielkie możliwości.
- To dla mnie znakomita wiadomość, iż jestem kierowcą fabrycznego zespołu. Bardzo cieszy mnie, że będę reprezentował Mitsubishi. Mam nadzieję wywalczyć kilka wartościowych rezultatów z moim zespołem w mistrzostwach świata – powiedział Kristian Sohlberg.
- Gilles ma wielkie doświadczenie i jest także znakomitym kierowcą testowym. Kristian, który w tym roku odnotował kilka bardzo dobrych występów w rajdach jest również zawodnikiem wszechstronnym. Uważam, że w przyszłym roku powinien mieć udany sezon. Krystian będzie dzielił miejsce w naszym drugim samochodzie z innymi, młodymi kierowcami, a najlepszy z nich otrzyma możliwość większej ilości startów pod koniec sezonu - dodał Sven Quandt, szef sportu i prezes MMSP GmbH – sportowego ramienia Mitsubishi Motors Corporation.
MMSP GmbH ma swoją siedzibę w Treburze, pod Frankfurtem nad Menem w pobliżu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Mitsubishi Motors Corporation. MMSP zajmuje się całą działalnością Mitsubishi Motors na polu sportów motorowych. MMSP Ltd, z siedzibą w Rugby w Wielkiej Brytanii odpowiada za projektowanie, rozwój i prowadzenie programu Mitsubishi w rajdowych mistrzostwach świata (WRC). Szefem i dyrektorem technicznym firmy w Rugby jest Mario Fornaris, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora zarządzającego MMSP GmbH. Menedżerem zespołu rajdowego jest Derek Dauncey, a rolę doradcy pełni niezwykle doświadczony Andrew Cowan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.