mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powrót do przeszłości?

Powrót do przeszłości?

Legendarny samochód, jedna z ikon nowoczesności w latach osiemdziesiątych i bohater filmu "Powrót do przeszłości" znów powraca do motoryzacyjnego życia. Odświeżone auto wejdzie już niebawem do seryjnej produkcji.

Powrót do przeszłości?

Auto o nazwie DMC-12, którego nadwozie było zbudowane z nierdzewnej stali będzie ponownie montowane, lecz tym razem w fabryce umiejscowionej w mieście Humble, w Teksasie. Nowa wersja samochodu będzie stworzona w większości z części które wchodziły w skład auta produkowanego we wczesnych latach osiemdziesiątych.

Firma De Lorean Motor Company po upadku odrodziła się ponownie w 1995 roku i od tamtego czasu zajmowała się sprzedawaniem części potrzebnych do restaurowania produkowanych przez nią pojazdów. Wiceprezydent firmy, James Epney poinformował w ostatnim czasie media o tym, że planuje budowę nowego modelu De Lorean ręcznie, w wielkości dwóch egzemplarzy miesięcznie.

Według zapowiedzi, 80 procent części w samochodzie będzie pochodziło z modeli, które były produkowane w tamtym wieku, jednakże auto będzie wyglądać nieco inaczej, a jednostka pod jego maską będzie pochodzić od Renault. Konstruktorzy mają zamiar umieścić pod jego maską silnik V6 o pojemności 2,8 litra, którego moc jest szacowana na 156 koni mechanicznych. Cena nowego samochodu w przeliczeniu wyniesie około 120 tysięcy złotych. Auto będzie sprzedawane za pośrednictwem pięciu salonów w USA oraz jednego w Europie. Produkcja rozpocznie się pod koniec 2008 roku.

Czytaj także:

Super-samochody, które zawiodły(2007-03-23)

Tematy w artykule: DeLorean

Podobne wiadomości:

DeLorean DMC-12: Legenda wiecznie żywa

DeLorean DMC-12: Legenda wiecznie żywa

Samochody luksusowe 2011-10-28

Filmowy DeLorean sprzedany!

Filmowy DeLorean sprzedany!

Aktualności 2011-12-29

Komentuj:

~mik 2007-08-24

większość amerykańskich samochodów to szrotownia może by tak wskrzesić poloneza z lat 80tych bedę składał ręcznie w garażu 1szt na pół roku i cena 150 000zł silnik będzie z zaporożca i malowane hamerajdem dodam plasikowe brewki i spojlery tu i tam ;)

~fun 2007-08-23

ale nos to z najstarszego poloneza

~Adam 2007-08-23

renault wycofał ten silnik w połowie lat 90- tych jako przestarzały. Obecnie Renault wyukorzystuje silnik 3.0 o mocy 210 KM a do droższych modeli silnik Nissana o pojemności 3,5 i mocy 245 KM. Jak widać amerykanie będą budować swój sen na europejskich śmieciach. Szkoda bo gdyby nieznacznie zmodyfikowali zawieszenie i zastosowali jeden ze współczesnych silników mogliby zdobyć rynek - no ale taki współczesny silnik kosztuje a ten staroć jest za darmo. Na szrotach kompletny sprzedają za 1,5 KPLN.

~Artur 2007-08-23

Legenda? 156 KM? Tak jak porzednik, nie będzie miał siły. Rywal dla Grande Punto w dizlu :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.