mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powstała Partia Kierowców

Powstała Partia Kierowców

"Inicjatywa założenia Partii zrodziła się z potrzeby przeciwstawienia się absurdalnym pomysłom i przepisom, jakie są wprowadzane. Do tej pory nikt nie zajął się sprawą kierowców. Chcemy to zmienić!" - powiedział w rozmowie z Mojeauto.pl Krzysztof Chmiel, jeden z założycieli pierwszej w Polsce Partii Kierowców (PK).

Powstała Partia Kierowców

A co zdaniem założycieli Partii Kierowców zasługuje na uwagę? „Wszystko to, co frapuje polskiego kierowcę” – dodaje Krzysztof Chmiel. „Zgodnie z głoszonym przez nas programem chcemy zwiększyć nacisk na władze w celu zwiększenia liczby dróg i autostrad oraz kontroli środków wydawanych na powyższe cele. PK zamierza walczyć także o prawne i „logiczne” uzasadnienie wydawania pieniędzy wyjętych z portfeli kierowców (jawne rozliczanie pieniędzy pozyskanych z akcyzy i podatku drogowego). Będziemy walczyć o normalne ceny paliw i ubezpieczeń komunikacyjnych.”

W programie PK znalazł się również zapis o likwidacji absurdalnych przepisów prawnych, szkodzących polskim kierowcom, użytkownikom aut i pojazdów mechanicznych oraz o poprawie stanu dróg i bezpieczeństwa na nich.

Pomysł wydaje się być ambitny jednak tworzona Partia Kierowców, aby uzyskać oficjalną rejestrację partii potrzebuje poparcia. „Na początek chcemy zdobyć poparcie 1000 osób w celu rejestracji Partii. W dalszej kolejności stworzymy Statut Partii i zaczniemy realizować nasz Program” – mówi na zakończenie Krzysztof Chmiel.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową Partii Kierowców:
http://www.partiakierowcow.org.pl/

Komentuj:

~jezry 2007-12-14

prosze o pokazanie statutu parti kierowcow wraz z pelna dokumentacja sadowa Jerzy

~bioly 2006-09-02

Najwyższa pora wziąć się do działania. Kierowca nie może być tylko dostrczycielem pieniędzy do budżetu, płacić podatki, wygórowane opłaty za karty pojazdu, naklejki na szybę, badania techniczne i inne wraz z mandatami nałożonymi przez policjantów.Jesteśmy bardzo liczną grupą obywateli traktowaną przez rządzących jak krowa dojna. To musi się skończć.Popieram akcję utworzenia partii kierowców. Moje członkowstwo już macie. Pozdrawiam. Bioly ze Starachowic

~tobiasz 2006-08-16

Osoby z ktorych inicjatywy partia mialaby byc zalozona widoczni sa w zakladce O Partii Kierowcow

~WW 2006-08-16

do Adama, tak, informacje nt. Zalozycieli znajduja sie na stronie: "Sorry, nie masz praw dostępu do tej strefy. Jeśli strona nie przeładowała się automatycznie, proszę kliknąć tutaj". Odpowiedz dot. rangi i roli Partii znajda czlownkowie Partii i P.T. Sympatycy w dzialaniach Partii, i Wladz Partii. Powodzenia. do Bunio, w skrocie, sorry Winnetou, harcerzom zycze sukcesow.

~Andrzej 2006-08-14

WW ma trochę racji, zakładania od razu partii z praktycznie niczego to przede wszystkim bezsensowne działanie. To że ma dość spore poparcie w internecie to absolutnie o niczym nie świadczy., Żeby to miało jakiś sens trzeba by zbudować jakieś solidne podstawy i nie wiem czy takie stowarzyszenie, inicjatywa (wszystko jedno jak to nazwać) nie miałoby na początku większego sensu. O ile poparcie byłoby duże, to wówczas mozna by mysleć o powołaniu partii. Bo nawet jeśli zdobędą te 1000 podpisów, zarejestrują partię to co dalej????? ja nie widzę drogi dalszego działania

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.