mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powstała Partia Kierowców

Powstała Partia Kierowców

"Inicjatywa założenia Partii zrodziła się z potrzeby przeciwstawienia się absurdalnym pomysłom i przepisom, jakie są wprowadzane. Do tej pory nikt nie zajął się sprawą kierowców. Chcemy to zmienić!" - powiedział w rozmowie z Mojeauto.pl Krzysztof Chmiel, jeden z założycieli pierwszej w Polsce Partii Kierowców (PK).

Powstała Partia Kierowców

A co zdaniem założycieli Partii Kierowców zasługuje na uwagę? „Wszystko to, co frapuje polskiego kierowcę” – dodaje Krzysztof Chmiel. „Zgodnie z głoszonym przez nas programem chcemy zwiększyć nacisk na władze w celu zwiększenia liczby dróg i autostrad oraz kontroli środków wydawanych na powyższe cele. PK zamierza walczyć także o prawne i „logiczne” uzasadnienie wydawania pieniędzy wyjętych z portfeli kierowców (jawne rozliczanie pieniędzy pozyskanych z akcyzy i podatku drogowego). Będziemy walczyć o normalne ceny paliw i ubezpieczeń komunikacyjnych.”

W programie PK znalazł się również zapis o likwidacji absurdalnych przepisów prawnych, szkodzących polskim kierowcom, użytkownikom aut i pojazdów mechanicznych oraz o poprawie stanu dróg i bezpieczeństwa na nich.

Pomysł wydaje się być ambitny jednak tworzona Partia Kierowców, aby uzyskać oficjalną rejestrację partii potrzebuje poparcia. „Na początek chcemy zdobyć poparcie 1000 osób w celu rejestracji Partii. W dalszej kolejności stworzymy Statut Partii i zaczniemy realizować nasz Program” – mówi na zakończenie Krzysztof Chmiel.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową Partii Kierowców:
http://www.partiakierowcow.org.pl/

Komentuj:

~jezry 2007-12-14

prosze o pokazanie statutu parti kierowcow wraz z pelna dokumentacja sadowa Jerzy

~bioly 2006-09-02

Najwyższa pora wziąć się do działania. Kierowca nie może być tylko dostrczycielem pieniędzy do budżetu, płacić podatki, wygórowane opłaty za karty pojazdu, naklejki na szybę, badania techniczne i inne wraz z mandatami nałożonymi przez policjantów.Jesteśmy bardzo liczną grupą obywateli traktowaną przez rządzących jak krowa dojna. To musi się skończć.Popieram akcję utworzenia partii kierowców. Moje członkowstwo już macie. Pozdrawiam. Bioly ze Starachowic

~tobiasz 2006-08-16

Osoby z ktorych inicjatywy partia mialaby byc zalozona widoczni sa w zakladce O Partii Kierowcow

~WW 2006-08-16

do Adama, tak, informacje nt. Zalozycieli znajduja sie na stronie: "Sorry, nie masz praw dostępu do tej strefy. Jeśli strona nie przeładowała się automatycznie, proszę kliknąć tutaj". Odpowiedz dot. rangi i roli Partii znajda czlownkowie Partii i P.T. Sympatycy w dzialaniach Partii, i Wladz Partii. Powodzenia. do Bunio, w skrocie, sorry Winnetou, harcerzom zycze sukcesow.

~Andrzej 2006-08-14

WW ma trochę racji, zakładania od razu partii z praktycznie niczego to przede wszystkim bezsensowne działanie. To że ma dość spore poparcie w internecie to absolutnie o niczym nie świadczy., Żeby to miało jakiś sens trzeba by zbudować jakieś solidne podstawy i nie wiem czy takie stowarzyszenie, inicjatywa (wszystko jedno jak to nazwać) nie miałoby na początku większego sensu. O ile poparcie byłoby duże, to wówczas mozna by mysleć o powołaniu partii. Bo nawet jeśli zdobędą te 1000 podpisów, zarejestrują partię to co dalej????? ja nie widzę drogi dalszego działania

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.