mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powstanie chiński gigant motoryzacyjny?

Powstanie chiński gigant motoryzacyjny?

Chińskie koncerny motoryzacyjne od dłuższego czasu próbują zaistnieć na zagranicznych rynkach. Jak na razie z dość mizernym skutkiem. Czy sposobem na to mogą się okazać fuzje chińskich firm?

Już niedługo dojdzie do połączenia największego obecnie chińskiego producenta motoryzacyjnego, firmy SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) z koncernem NAC (Nanjing Automobile Corporation). Głównym celem tej fuzji jest zwiększenie konkurencyjności i możliwość rywalizacji z największymi potentatami motoryzacyjnymi. Według dość ostrożnych szacunków do 2010 roku roczna produkcja obu połączonych firm może sięgnąć dwóch milionów aut.
 
Obecnie chińskie firmy bardzo chętnie nawiązują różnego rodzaju współprace z zachodnimi oraz japońskimi koncernami. SAIC produkuje samochody wspólnie zarówno z Volkswagenem jak i z GM. Z kolei NAC współpracuje w tym zakresie z Fiatem.

Czytaj także:
Chiński Rover 450 (2007-07-09)

Chińskie auta w salonach Ssangyonga (2007-04-30)

Tematy w artykule: SAIC Nanjing

Podobne wiadomości:

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

Samochód(?) przyszłości Chevroleta

Samochód(?) przyszłości Chevroleta

Premiery 2010-03-24

Komentuj:

~Raku 2007-08-01

Zgadzam się że wszystko co techniczne z Chin (elektronika, samochody,AGD, motocykle/skutery itd.) to WIELKA KUPA. Również inne rzeczy typu zabawki, domowe sprawy...... ALE JEDNĄ RZECZ CHIŃCZYCY MAJĄ DOBRĄ (i nie chodzi o ryż) - Ciuchy z bawełny !!! Ciuchy bawełniane mają naprawde dobre, to trzeba im przyznać ! Korea jest daleko w tyle, a Chiny są za Koreą. Przykre ale prawdziwe. Co nie znaczy że za 60-70 lat Chińczycy nie będą robić dobrych aut, a może nawet wcześniej. Raku

~POLIP 2007-08-01

Jeździłem krótko Landwind-em (wzorowanym na Oplu Frontera, ale niestety dalekim od Frontery). Czegoś tak tragicznego nie widziałem, a jeżdże samochodami od 30 lat. Już nawet koreańskie "plastiki" jak Sorento, Captiva czy Santa Fe są dużo lepsze, a przecież mówi się że dzieli je przepaść do japońskich, amerykańskich czy europejskich! Chiny są zacofane, robią bardzo dużo ale niechlujnie, tandetnie, z najgorszych materiałów i przy wykorzystaniu technologii z lat 60-70-tych....... PLP

~VIFON i LCD :) 2007-08-01

Jadłem czasem zupki chińskie w proszku VIFON - takie same dno i "tandeta" jak reszta produktów Chińskich. W zasadzie sam makaron i troche przypraw. Zero smaku, nie mówiąc o sprawach zdrowotnych. Jedno wielkie oszustwo. Znajomy miał w firmie monitory LCD jakiejś firmy chińskiej. Kilkanaście sztuk - raz na 1-2 miesiące się psuły, tyle wożenia do serwisu, ciągłe wymiany i użeranie się z serwisem, dlatego wkurzył się i wypiżdżył je za okno. Ma teraz Fujitsu-Siemens i MAG i zero kłopotów. Trzeci przykład - od 3 miesięcy siedze przy komputerze na chińskim fotelu, który ciągle sam się opuszcza (Nie wiadomo dlaczego) i traci kolor, "skóra" się odbarwia...

~MAZZI 2007-08-01

biorąć po uwage że Korea jest o 20-30 lat za Japonią i o 40 lat za Europą, to Chińczycy nie będą groźni wcześniej niż za 60-80 lat :) Przypomina mi się post na forum rowerowym. Jak koleś kupił w tym roku w czerwcu rower z supermarketu - oczywiście chiński. Jadąc nim do kampinosu zgubił błotnik, lampke i coś jeszcze. Wracając zgubił drugi błodnik i pare małych części. Nie wiem czego się dotkną Chińczycy to pachnie tandetą.

~Mietek 2007-08-01

Będzie kolejna chińsko-tajwańsko-koreańsko-vietnamska tandeta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.