mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powstanie huta aluminium w Nowej Soli

Powstanie huta aluminium w Nowej Soli

Firma Alumetal Kęty rozpocznie jesienią budowę w Nowej Soli huty aluminium. O realizacji inwestycji przesądziło otrzymanie 20-milionowej dotacji unijnej do tej inwestycji. Huta będzie wytapiać aluminium przerabiając  złom, odpady aluminiowe. Inwestycja wyniesie 68 mln zł.

Powstanie huta aluminium w Nowej Soli
Krajowy lider w tej branży - firma Alumetal Kęty - namierzyła nowosolską strefę już w połowie ub.r. Zdecydowało położenie miasta blisko granicy z Niemcami, a zachód to główny kierunek eksportowy Alumetalu. Jednak kiedy we wrześniu 2008 r. pojawiły się pierwsze symptomy kryzysu, decyzja o budowie huty zawisła w próżni. Firma zastanawiała się, czy warto inwestować.

15 września ub. r. firma złożyła wniosek o dotację unijną do budowy „zakładu przerobu złomu i odpadów aluminiowych w Nowej Soli” z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na początku marca br. firma Alumetal Nowa Sól (to nowo powołana spółka aluminiowego potentata) kupiła ziemię pod inwestycję w nowosolskiej strefie. Ostatecznie wątpliwości zostały rozwiane w ub. tygodniu. „Kilka dni temu dostaliśmy pisemną decyzję o przyznaniu 20 mln zł dotacji unijnej, lada dzień podpiszemy umowę, a jesienią ruszamy z budową huty w Nowej Soli” – poinformował „Gazetę Lubuską” dyrektor finansowy Alumetalu Przemysław Grzybek.

Głównym odbiorcą Alumetalu jest branża motoryzacyjna (90 procent udziału w sprzedaży).

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.