mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powtórka z Landwinda?

Powtórka z Landwinda?

Przeprowadzone testy zderzeniowe chińskiego klonu Chevroleta Matiza, czyli Chery QQ, nie napawają optymizmem. Udowadniają tylko poziom bezpieczeństwa w samochodach, które niedługo mogą szturmem zalać europejskie rynki.

Powtórka z Landwinda?

Każdy kto zobaczy zdjęcia z przeprowadzonego niedawno testu, na pewno zastanowi się poważnie zanim do głowy przyjdzie mu pomysł zakupu taniego auta, wątpliwego producenta z Dalekiego Wschodu. Samochód Chery QQ, który jest niemalże kopią popularnego na naszym rynku Matiza ukazał wszystkie swoje słabości techniczne podczas przeprowadzonego testu. Z diagnozy po teście wynika, że w samochodzie tym ciężko będzie czuć się bezpiecznym, a stłuczka przy średniej prędkości nie raz może się zakończyć tragicznie.

Samochód testowany niezależnie na odporność w przypadku zderzenia czołowego oraz bocznego przy pomocy manekinów otrzymał bardzo niskie oraz zerowe oceny. Zdjęcia wyraźnie pokazują, że po uderzeniu strefa zgniotu w obrębie przedziału silnikowego zapadła się kompletnie, przez co przednia oś wraz z kołami przebiła się w przestrzeń przeznaczoną na nogi kierowcy i pasażera. Rezultatem tego były zmiażdżone kończyny dolne manekina testowego.

Uzyskane wyniki nie są pierwszą wpadką samochodów chińskiej produkcji. Jakiś czas temu Landwind, kopia Opla Frontery, uzyskał zerowe noty w testach przeprowadzonych przez niemiecki ADAC. Zatem oba samochody skutecznie wzniecają obawy przed modelami, które w niedalekiej przyszłości mają być sygnowane marką MG Rover. Montowane będą przez chińskiego producenta Nanjing w rodzimych fabrykach, a następnie będą stamtąd eksportowane do Wielkiej Brytanii.

Z informacji tych można wysnuć jeden wniosek. Chiny nie są jeszcze odpowiednio zaawansowane, aby móc przygotowywać samochody, które spełnią europejskie normy jakościowe.

Czytaj także:

Chińska "moto-fala" zwalnia (2006-04-19)

Landwind i kolejna nowość (2006-02-20)

Powrót Landwinda do Europy (2006-03-20)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Landwind
Tematy w artykule: Chery QQ Landwind

Podobne wiadomości:

Landwind prezentuje podróbkę Evoque

Landwind prezentuje podróbkę Evoque

Aktualności 2015-07-22

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-19

ale seicento ma lepszą strukturę zbudowania i lepsze wyposażenie

~ktos 2006-08-11

ok, tak wyglada podroba a co z oryginalem, ktorym ja jezdze, czasami udawalo mi sie nawet poleciec 160, ojjj chyba nic by ze mnie nie zostalo przy zderzeniu

~administrator 2006-08-11

stary news panowie autochiny.pl/index.php? option=com_content&task=view&id=85&Itemid=2

~polak 2006-08-11

no ale seicento to juz starawe auto, a ten to dopiero ma wejśc na rynek, wiec moglby być bardziej bezpieczny

~kitajec 2006-08-10

Wynik jak seicento.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.