mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pożegnanie Almery

Pożegnanie Almery

Po sześciu latach na rynku i prawie 640 tysiącach sprzedanych egzemplarzy, ostatnie sztuki Nissana Almery schodzą właśnie z taśm produkcyjnych fabryki umiejscowionej w brytyjskim Sunderland. Era popularnego modelu dobiegła końca.

Pożegnanie Almery

Produkcja aktualnej generacji samochodu rozpoczęła się w brytyjskiej fabryce wraz z nastaniem 2000 roku. Uruchomienie montażu nowego samochodu dało ponad 800 nowych miejsc pracy w Sunderland. Od tamtego czasu fabryka NMUK zajmowała się montażem trzech modeli samochodów.

Dowiedz się więcej na temat modelu Nissan Almera

W pierwszym roku produkcji fabryka zbudowała ponad 115 tysięcy egzemplarzy modelu Almera. Przez cały jego żywot na rynku, montowane w Wielkiej Brytanii samochody były eksportowane do 45 krajów na terenie całego świata. Trevor Mann, wiceprezes fabryki NMUK powiedział, że od początku model ten był bardzo ważnym ogniwem w strategii sprzedażowej Nissana na terenie Europy. Swych twórców zaskoczył on bardzo dużą popularnością, z którą spotkał się na rynku rosyjskim. Wicedyrektor Mann dodał także, że pracownicy fabryki NMUK, dzięki dużemu doświadczeniu oraz kompetencjom byli odpowiedzialni za produkcję pierwszych egzemplarzy modeli Note oraz Qashqai, które prezentują część nowej strategii.

Przez ostatnie miesiące Nissan zmienia powoli strategię w Europie. Teraz zamierza on oferować swoim potencjalnym klientom bardziej unikalne oraz indywidualne samochody, które nie będą ograniczane przez typowe podziały na segmenty.

Czytaj także:

Nissan Skyline: Więcej w luksus (2006-11-21)

Nissan 350Z ponownie wyróżniony (2006-11-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Almera Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Almera

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

~almero fan II 2007-04-19

Ja także mam almerę, to nie jest najgorszy samochód, ale poziom serwisu jest po prostu skandaliczny, jeśli Nissan nic z tym nie zrobi, to sprzedaż nadal bedzie śladowa względem Toyoty czy Hondy.

~almero_fan 2006-11-27

a ja mam almerke i nie oddam za zadne skarby

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera
Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera
Koreański producent powiększa ofertę popularnego kompakta. Hyundai i30 poza wersją hatchback i praktycznym kombi będzie teraz dostępny w wersji Fastback, o której producent mówi „pięciodrzwiowe coupe”.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech