mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pożegnanie Almery

Pożegnanie Almery

Po sześciu latach na rynku i prawie 640 tysiącach sprzedanych egzemplarzy, ostatnie sztuki Nissana Almery schodzą właśnie z taśm produkcyjnych fabryki umiejscowionej w brytyjskim Sunderland. Era popularnego modelu dobiegła końca.

Pożegnanie Almery

Produkcja aktualnej generacji samochodu rozpoczęła się w brytyjskiej fabryce wraz z nastaniem 2000 roku. Uruchomienie montażu nowego samochodu dało ponad 800 nowych miejsc pracy w Sunderland. Od tamtego czasu fabryka NMUK zajmowała się montażem trzech modeli samochodów.

Dowiedz się więcej na temat modelu Nissan Almera

W pierwszym roku produkcji fabryka zbudowała ponad 115 tysięcy egzemplarzy modelu Almera. Przez cały jego żywot na rynku, montowane w Wielkiej Brytanii samochody były eksportowane do 45 krajów na terenie całego świata. Trevor Mann, wiceprezes fabryki NMUK powiedział, że od początku model ten był bardzo ważnym ogniwem w strategii sprzedażowej Nissana na terenie Europy. Swych twórców zaskoczył on bardzo dużą popularnością, z którą spotkał się na rynku rosyjskim. Wicedyrektor Mann dodał także, że pracownicy fabryki NMUK, dzięki dużemu doświadczeniu oraz kompetencjom byli odpowiedzialni za produkcję pierwszych egzemplarzy modeli Note oraz Qashqai, które prezentują część nowej strategii.

Przez ostatnie miesiące Nissan zmienia powoli strategię w Europie. Teraz zamierza on oferować swoim potencjalnym klientom bardziej unikalne oraz indywidualne samochody, które nie będą ograniczane przez typowe podziały na segmenty.

Czytaj także:

Nissan Skyline: Więcej w luksus (2006-11-21)

Nissan 350Z ponownie wyróżniony (2006-11-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Almera Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Almera

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~almero fan II 2007-04-19

Ja także mam almerę, to nie jest najgorszy samochód, ale poziom serwisu jest po prostu skandaliczny, jeśli Nissan nic z tym nie zrobi, to sprzedaż nadal bedzie śladowa względem Toyoty czy Hondy.

~almero_fan 2006-11-27

a ja mam almerke i nie oddam za zadne skarby

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.