mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pożegnanie Klasy C AMG w DTM

Pożegnanie Klasy C AMG w DTM

Brytyjski kierowca Jamie Green wygrał ostatni  wyścig w tegorocznych mistrzostwach DTM na torze Hockenheim. To zwycięstwo to ostatni wyścig dla Klasy C AMG, która odchodzi na sportową emeryturę.

Pożegnanie Klasy C AMG w DTM
W 159 wyścigach DTM i ITC model ten zwyciężył w 85 startach tym samym jest najbardziej utytułowanym samochodem w 27-telniej historii DTM. Po raz pierwszy Klasa C zadebiutowała w 1994 roku od razu zwyciężając w mistrzostwach konstruktorów. Pierwszy z sześciu tytułów wywalczył Bernd Schneider, który na swoim koncie ma 43 zwycięstwa, 25 pole position i 59 najszybszych okrążeń.

"Klasa C AMG jest jednym z najlepszych aut wyścigowych w mojej karierze. To rasowy zawodnik. Miał widowiskowy charakter, a jego brzmienie kochali zarówno kierowcy jak i fani DTM", wspomina Schneider. W latach 1994-1996 C klasa w 74 wyścigach w ramach DTC i ITC zwyciężała 34 razy. W 2004 model ten powraca zastępując Mercedesa CLK AMG i wygrywa 51 z 85 wyścigów.


Rok temu za kierownicą Klasy C AMG mistrzostwo DTM zdobył Paul Di Rest, który obecnie jest kierowcą zespołu Force India-Mercedes w F1. "Po raz pierwszy zasiadłem za sterami wyścigowej Klasy C w 2004 roku, w ramach nagrody dla Młodego Kierowcy Roku McLaren Autosport BRDC. Doskonale pamiętam ten moment. Auto stworzone tylko dla kierowcy, pełne werwy, dostarczające mnóstwo radości. I ten dach nad głową!”, wspomina Di Resta, który swoją karierę zaczynał w mistrzostwach kartingowych.

Mercedes 10-krotnei sięga po mistrzostwo kierowców, 9-krotnie po mistrzostwo konstruktorów i 13-krotnie po mistrzostwo zespołów. Nowe regulacje techniczne na rok 2012 rozpoczynają nową epokę w DTM. W przyszłym roku na tory serii wyjedzie Klasa C Coupe AMG. "Nasza Klasa C odniosła w DTM niespotykany sukces. Bo jak inaczej nazwać zwycięstwo w 85 ze 159 wyścigów? Chciałbym podziękować wszystkim naszym zespołom i kierowcom. Wśród nich prym wiedzie oczywiście nasz partner
HWA AG z dyrektorem Gerhardem Ungarem na czele. Dziękuję za ciężką pracę, wszystkie emocje i te niezwykłe osiągnięcia, które przypieczętował ostatni, sobotni start i wygrana Klasy C AMG na Hockenheim"
- z dumą podkreśla Norbert Haug, wiceszef Mercedes-Benz Motorsport.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Aktualności 2017-06-19

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.