mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poznański Stomil ma już 80 lat

Poznański Stomil ma już 80 lat

Centralna Poznańska Fabryka Wyrobów Gumowych SA „POZGUM”, znana dzisiaj jako Stomil - Poznań S.A., ma już 80 lat. W związku z tym jubileuszem na terenie firmy w Poznaniu odbyły się uroczystości, w których wziął udział m.in. wojewoda wielkopolski.

Poznański Stomil ma już 80 lat
Historia polskiego producenta wyrobów gumowych, spółki Stomil - Poznań S.A. sięga 1928 roku. Wtedy powstała pierwsza fabryka, ale nazwę Fabryka Opon Samochodowych i Rowerowych „Stomil” S.A. przyjęła dopiero 3 lata później. To właśnie w tym czasie zakupiono 10 hektarów ziemi przy ul. Starołęckiej w Poznaniu, gdzie wybudowany został istniejący do dziś zakład. W 1932 roku firma podjęła współpracę z Ministerstwem Spraw Wojskowych. Również obecnie wojsko jest jednym z odbiorców produktów poznańskiej firmy.

W związku z jubileuszem 80-lecia zakładów, w siedzibie firmy przy ul. Starołęckiej w Poznaniu odbyły się główne uroczystości. Ich kulminacyjnym punktem było odsłonięcie figury Św. Michała Archanioła – patrona pracowników przemysłu obronnego. Wspólnie z pracownikami tej firmy świętował wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Gratulując tak znakomitego jubileuszu, życzył on pracownikom rozwoju firmy, tak by prężnie działające i zarządzane przedsiębiorstwo (w 100% należące do skarbu państwa) mogło sprawnie konkurować na rynkach europejskich.

Stomil – Poznań S.A. to producent opon diagonalnych oraz mieszanek gumowych. Firma produkuje opony do maszyn górniczych, maszyn do prac ziemnych i maszyn rolniczych oraz do samochodów ciężarowych i przyczep, a także opony do samolotów, helikopterów i szybowców.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech