mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poznański Stomil ma już 80 lat

Poznański Stomil ma już 80 lat

Centralna Poznańska Fabryka Wyrobów Gumowych SA „POZGUM”, znana dzisiaj jako Stomil - Poznań S.A., ma już 80 lat. W związku z tym jubileuszem na terenie firmy w Poznaniu odbyły się uroczystości, w których wziął udział m.in. wojewoda wielkopolski.

Poznański Stomil ma już 80 lat
Historia polskiego producenta wyrobów gumowych, spółki Stomil - Poznań S.A. sięga 1928 roku. Wtedy powstała pierwsza fabryka, ale nazwę Fabryka Opon Samochodowych i Rowerowych „Stomil” S.A. przyjęła dopiero 3 lata później. To właśnie w tym czasie zakupiono 10 hektarów ziemi przy ul. Starołęckiej w Poznaniu, gdzie wybudowany został istniejący do dziś zakład. W 1932 roku firma podjęła współpracę z Ministerstwem Spraw Wojskowych. Również obecnie wojsko jest jednym z odbiorców produktów poznańskiej firmy.

W związku z jubileuszem 80-lecia zakładów, w siedzibie firmy przy ul. Starołęckiej w Poznaniu odbyły się główne uroczystości. Ich kulminacyjnym punktem było odsłonięcie figury Św. Michała Archanioła – patrona pracowników przemysłu obronnego. Wspólnie z pracownikami tej firmy świętował wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Gratulując tak znakomitego jubileuszu, życzył on pracownikom rozwoju firmy, tak by prężnie działające i zarządzane przedsiębiorstwo (w 100% należące do skarbu państwa) mogło sprawnie konkurować na rynkach europejskich.

Stomil – Poznań S.A. to producent opon diagonalnych oraz mieszanek gumowych. Firma produkuje opony do maszyn górniczych, maszyn do prac ziemnych i maszyn rolniczych oraz do samochodów ciężarowych i przyczep, a także opony do samolotów, helikopterów i szybowców.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.