Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poznański Volkswagen wstrzymał produkcję

Poznański Volkswagen wstrzymał produkcję

Polska fabryka należąca do niemieckiego koncernu wstrzymała produkcję. Przerwa w poznańskim zakładzie, gdzie produkowany jest m.in. Volkswagen Caddy, potrwa tylko trzy dni. Kolejną przerwę zaplanowano na koniec lutego.

Poznański Volkswagen wstrzymał produkcję
Od poniedziałku (2 lutego) na trzy dni wstrzymano produkcję w poznańskim zakładzie należącym do Volkswagena. Ma to związek ze spadkiem zamówień na samochody. Tymczasowe wstrzymanie produkcji zostało uzgodnione ze związkiem zawodowym działającym w zakładzie. Porozumienie zakłada utrzymanie miejsc pracy stałej załogi Volkswagena oraz nie ingerowanie w wynagrodzenie zasadnicze pracowników. W czasie przestojów w produkcji pracownicy będą brali zaległe urlopy.

Niestety ze względu na kryzys i spadek produkcji spółka nie przedłużyła umów z pracownikami z agencji pracy tymczasowej, którzy do tej pory pracowali w poznańskim Volkswagenie.

Według rzecznika prasowego spółki, Piotra Danielewicza, to nie jedyna przerwa w produkcji w tym roku. Na pierwsze półrocze zaplanowano 8 dni przestoju. Kolejna przerwa będzie mieć miejsce od 23 do 27 lutego bieżącego roku.

Obecnie spółka Volkswagen Poznań zatrudnia ponad 6 tys. osób. Dziennie zakłady produkują około 600 pojazdów, m.in. model Caddy.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

~realista 2009-02-05

Wydaje mi się że należało by zmienić nazwę tego działu. Od jakiegoś czasu nie ma czegoś takiego jak polska motoryzacja. Wszystko zostało oddane w obce ręce a to co nazywa się polską motoryzacją to tylko montownie. Wstyd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj