Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poznańskie akumulatory w Fordach Ka

Poznańskie akumulatory w Fordach Ka

Montaż nowych Fordów Ka w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland to nie jedyny polski akcent w tym projekcie. Do małych Fordów na pierwsze wyposażenie trafiają także polskie akumulatory. Dostarcza je poznańska firma Exide Technologies S.A.

Poznańskie akumulatory w Fordach Ka
Od 25 września bieżącego roku w fabryce Fiat Auto Poland w Tychach, obok Fiatów Panda, 500 i 600, montowany jest także nowy Ford Ka. Stało się tak na skutek kooperacji Fiata i Grupy Ford. Do końca przyszłego roku przewidziano produkcję 140 tys. sztuk tego modelu. Jednak na tym nie kończy się polski wkład w produkcję małego Forda. Wszystkie samochody z tyskiej fabryki kryją pod maską akumulatory wyprodukowane przez poznańską firmę Exide Technologies S.A.

Fiat jest głównym klientem Exide na rynku pierwszego wyposażenia w Polsce. Współpraca trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Poza Fiatem, akumulatory marki Centra znalazły się w kręgu zainteresowania takich producentów jak Toyota, Citroen, Peugeot czy właśnie Ford. Najnowsze modele znanych na całym świecie samochodów, zjeżdżają z taśm montażowych europejskich fabryk właśnie z akumulatorami z Poznania. Według Marka Skitka, Dyrektora Sprzedaży na rynek OE w Exide Technologies S.A., głównymi atutami firmy przesądzającymi o jej sukcesach są: wysoka jakość, duża elastyczność i wydajność produkcji oraz, ze względu na fakt bycia dostawcą globalnym, możliwość spełnienia wymagań producentów samochodów we wszystkich wymaganych obszarach.

W ramach współpracy Exide z Fordem poznańskie akumulatory trafiają do Fordów Mondeo, S-Max i Galaxy produkowanych w Genk (Belgia). Umieszcza się je także w Fordach Transit, wytwarzanych w Southampton (Anglia). Ponadto, akumulatory z Wielkopolski montuje się m.in. w takich modelach, jak Jaguar X-Type, LandRover Freelander II, czy produkowane w czeskim Kolinie: Toyota Aygo, Peugeot 107 oraz Citroen C1.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj