mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Poznańskie akumulatory w Fordach Ka

Poznańskie akumulatory w Fordach Ka

Montaż nowych Fordów Ka w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland to nie jedyny polski akcent w tym projekcie. Do małych Fordów na pierwsze wyposażenie trafiają także polskie akumulatory. Dostarcza je poznańska firma Exide Technologies S.A.

Poznańskie akumulatory w Fordach Ka
Od 25 września bieżącego roku w fabryce Fiat Auto Poland w Tychach, obok Fiatów Panda, 500 i 600, montowany jest także nowy Ford Ka. Stało się tak na skutek kooperacji Fiata i Grupy Ford. Do końca przyszłego roku przewidziano produkcję 140 tys. sztuk tego modelu. Jednak na tym nie kończy się polski wkład w produkcję małego Forda. Wszystkie samochody z tyskiej fabryki kryją pod maską akumulatory wyprodukowane przez poznańską firmę Exide Technologies S.A.

Fiat jest głównym klientem Exide na rynku pierwszego wyposażenia w Polsce. Współpraca trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Poza Fiatem, akumulatory marki Centra znalazły się w kręgu zainteresowania takich producentów jak Toyota, Citroen, Peugeot czy właśnie Ford. Najnowsze modele znanych na całym świecie samochodów, zjeżdżają z taśm montażowych europejskich fabryk właśnie z akumulatorami z Poznania. Według Marka Skitka, Dyrektora Sprzedaży na rynek OE w Exide Technologies S.A., głównymi atutami firmy przesądzającymi o jej sukcesach są: wysoka jakość, duża elastyczność i wydajność produkcji oraz, ze względu na fakt bycia dostawcą globalnym, możliwość spełnienia wymagań producentów samochodów we wszystkich wymaganych obszarach.

W ramach współpracy Exide z Fordem poznańskie akumulatory trafiają do Fordów Mondeo, S-Max i Galaxy produkowanych w Genk (Belgia). Umieszcza się je także w Fordach Transit, wytwarzanych w Southampton (Anglia). Ponadto, akumulatory z Wielkopolski montuje się m.in. w takich modelach, jak Jaguar X-Type, LandRover Freelander II, czy produkowane w czeskim Kolinie: Toyota Aygo, Peugeot 107 oraz Citroen C1.

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando