mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pozostał tylko Daimler

Pozostał tylko Daimler

Wczorajsze nadzwyczajne posiedzenie akcjonariuszy zakończyło definitywnie trwający 9 lat mariaż koncernów Daimler oraz Chrysler. Ostatnią niewiadomą była nazwa, pod jaką funkcjonować będzie teraz niemiecki koncern.

Pozostał tylko Daimler

Choć właściwie wszystko było już wcześniej niemal w stu procentach pewne. Prezes koncernu, Dieter Zetsche, przeforsował bowiem, by po rozstaniu się z Chryslerem niemiecka firma przyjęła nazwę Daimler AG. Aż 98,8% obecnych na zebraniu w Berlinie akcjonariuszy głosowało za taką zmianą nazwy. Tym samym nazwa zmieniła się w stosunku do tej, pod którą firma funkcjonowała przed dziewięcioma laty, kiedy to koncern był znany pod nazwą Daimler-Benz AG.
 
"Wraz z nową nazwą rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy. Jednak nie rezygnujemy także całkowicie z tradycji" - mówił wczoraj Dieter Zetsche.
 
I to właśnie drugi człon starej nazwy, pochodzący od nazwiska Carla Friedricha Benza, jednego z założycieli firmy w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, stanowił jedyny problem. Część bowiem z akcjonariuszy, głównie pochodzących z Niemiec oraz będących fanami marki Mercedes, optowała za tym, by również i jego odpowiednio uhonorować.
 
Dość szybko znaleziono jednak kompromis. Wprawdzie w nazwie całego koncernu widnieje nazwisko tylko Daimlera, to jednak nazwa Benz znalazła się w nazwach poszczególnych działów. I tak dział zajmujący się sprzedażą samochodów osobowych, do tej pory funkcjonujący pod nazwą Mercedes Car Group, skupiający marki Mercedes, smart oraz Maybach, będzie się nazywać Mercedes-Benz Cars. Za pojazdy dostawcze odpowiedzialny będzie dział Mercedes-Benz Vans, zaś DaimlerChrysler Bank przemianowano na Mercedes-Benz Bank. Produkcją i sprzedażą cieżarówek zajmować się będzie Daimler Trucks, a autobusów Daimler Buses.
 
Po przegłosowaniu zmiany nazwy, akcjonariusze jako pierwsi poznali nowe logo firmy. Obecnie rozpocznie się dość skomplikowany proces zmiany nazwy i logo - na wszelkiego rodzaju papierach firmowych, wizytówkach, szyldach, koszulkach w centrali oraz we wszystkich regionalnych oddziałach koncernu. Polska centrala zmieni nazwę z DaimlerChrysler Automotive Polska na Mercedes-Benz Polska.
 
Czytaj także:

Zgoda na nazwę Daimler (2007-08-23)

Daimler bez Chryslera (2007-07-17)

 

Tematy w artykule: Daimler

Podobne wiadomości:

Duże kary dla Mercedesa za podnoszenie cen aut

Duże kary dla Mercedesa za podnoszenie cen...

Aktualności 2015-04-23

"Autonomiczna" ciężarówka już na drogach

Technika 2015-05-06

Komentuj:

~patrijot 2007-10-08

i teraz dopiero mercedes bedzie mogl sie w pelni rozwijac a nie finansowac amerykanskie pokurcze, pseudosamochody, ktore chcialyby podbic europe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando