mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pozostał tylko Daimler

Pozostał tylko Daimler

Wczorajsze nadzwyczajne posiedzenie akcjonariuszy zakończyło definitywnie trwający 9 lat mariaż koncernów Daimler oraz Chrysler. Ostatnią niewiadomą była nazwa, pod jaką funkcjonować będzie teraz niemiecki koncern.

Pozostał tylko Daimler

Choć właściwie wszystko było już wcześniej niemal w stu procentach pewne. Prezes koncernu, Dieter Zetsche, przeforsował bowiem, by po rozstaniu się z Chryslerem niemiecka firma przyjęła nazwę Daimler AG. Aż 98,8% obecnych na zebraniu w Berlinie akcjonariuszy głosowało za taką zmianą nazwy. Tym samym nazwa zmieniła się w stosunku do tej, pod którą firma funkcjonowała przed dziewięcioma laty, kiedy to koncern był znany pod nazwą Daimler-Benz AG.
 
"Wraz z nową nazwą rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy. Jednak nie rezygnujemy także całkowicie z tradycji" - mówił wczoraj Dieter Zetsche.
 
I to właśnie drugi człon starej nazwy, pochodzący od nazwiska Carla Friedricha Benza, jednego z założycieli firmy w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, stanowił jedyny problem. Część bowiem z akcjonariuszy, głównie pochodzących z Niemiec oraz będących fanami marki Mercedes, optowała za tym, by również i jego odpowiednio uhonorować.
 
Dość szybko znaleziono jednak kompromis. Wprawdzie w nazwie całego koncernu widnieje nazwisko tylko Daimlera, to jednak nazwa Benz znalazła się w nazwach poszczególnych działów. I tak dział zajmujący się sprzedażą samochodów osobowych, do tej pory funkcjonujący pod nazwą Mercedes Car Group, skupiający marki Mercedes, smart oraz Maybach, będzie się nazywać Mercedes-Benz Cars. Za pojazdy dostawcze odpowiedzialny będzie dział Mercedes-Benz Vans, zaś DaimlerChrysler Bank przemianowano na Mercedes-Benz Bank. Produkcją i sprzedażą cieżarówek zajmować się będzie Daimler Trucks, a autobusów Daimler Buses.
 
Po przegłosowaniu zmiany nazwy, akcjonariusze jako pierwsi poznali nowe logo firmy. Obecnie rozpocznie się dość skomplikowany proces zmiany nazwy i logo - na wszelkiego rodzaju papierach firmowych, wizytówkach, szyldach, koszulkach w centrali oraz we wszystkich regionalnych oddziałach koncernu. Polska centrala zmieni nazwę z DaimlerChrysler Automotive Polska na Mercedes-Benz Polska.
 
Czytaj także:

Zgoda na nazwę Daimler (2007-08-23)

Daimler bez Chryslera (2007-07-17)

 

Tematy w artykule: Daimler

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Aktualności 2015-06-18

Komentuj:

~patrijot 2007-10-08

i teraz dopiero mercedes bedzie mogl sie w pelni rozwijac a nie finansowac amerykanskie pokurcze, pseudosamochody, ktore chcialyby podbic europe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.