mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Praga w Polsce

Praga w Polsce

Firma International Truck Alliance nabyła w drodze przetargu wszystkie prawa do produkcji i sprzedaży czeskich samochodów Praga. Pojazdy Praga to pełna gama samochodów z napędem 4x4 w przedziale masy całkowitej od 10 do 18 ton.

Praga w Polsce

Nowe ciężarówki przed wejściem do sprzedaży czeka modernizacja. Samochody, które produkowane były przez "Praga Caslov" znikły z rynku w latach 90-tych, kiedy to czeska motoryzacja przeżywała duży kryzys. Teraz polskich inżynierów czeka sporo pracy w przygotowaniu tych pojazdów tak aby mogły spełniać nowe normy. Nową konstrukcję otrzyma silnik (już z normą emisji spalin Euro IV), który pochodził będzie od MAN. Zmieni się także stylistyka pojazdów. Jeszcze w tym roku firma Intrall zamierza zaprojektować kilka prototypów i przeprowadzić ich homologację.

Zobacz galerię zdjęć marki Praga

Według zapowiedzi szefów polskiego oddziału partia pilotażowa, składająca się z kilkudziesięciu aut zostanie wyprodukowana i sprzedana na polskim i czeskim rynku w 2007 roku. Seryjna produkcja ma rozpocząć się rok później.

Wachlarz produkcyjny firmy Intrall dzięki nowej marce znacznie się powiększy. Poza wspomnianymi wcześniej modelami Lublin 3 i Honker, Praga będzie budowana w różnych wersjach nadwoziowych i różnej masie całkowitej, a gama pojazdów oferowanych przez polski oddział obejmować będzie pojazdy o dmc od 2,9 do 18 ton.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~maro 2008-07-29

mam nadzieje ze ktos wskrzesi polskiego poldżera,ja czekam:)

~praga 2007-07-05

praga je české auto, vyrobce praga čáslav

~traker001 2007-03-18

kto wie kiedy bedzie w produkcji nowy polonez?????????????

~traker001 2006-12-25

teraz czekam tylko na poloneza:)

~traker001 2006-12-25

wszystko ok tylko czemu silnik "MAN"przeciesz ANDORIA produkuje znakomite silniki takze spelniajace warunki UE ktore mogly by byc zastosowane w takim samochodzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej
Możliwości Porsche nie kończą się na modelu 911 Turbo S. Jeden z najszybszych samochodów sportowych na rynku otrzymał właśnie specjalną wersję, która ocieka złotem i karbonem.