mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Praga w Polsce

Praga w Polsce

Firma International Truck Alliance nabyła w drodze przetargu wszystkie prawa do produkcji i sprzedaży czeskich samochodów Praga. Pojazdy Praga to pełna gama samochodów z napędem 4x4 w przedziale masy całkowitej od 10 do 18 ton.

Praga w Polsce

Nowe ciężarówki przed wejściem do sprzedaży czeka modernizacja. Samochody, które produkowane były przez "Praga Caslov" znikły z rynku w latach 90-tych, kiedy to czeska motoryzacja przeżywała duży kryzys. Teraz polskich inżynierów czeka sporo pracy w przygotowaniu tych pojazdów tak aby mogły spełniać nowe normy. Nową konstrukcję otrzyma silnik (już z normą emisji spalin Euro IV), który pochodził będzie od MAN. Zmieni się także stylistyka pojazdów. Jeszcze w tym roku firma Intrall zamierza zaprojektować kilka prototypów i przeprowadzić ich homologację.

Zobacz galerię zdjęć marki Praga

Według zapowiedzi szefów polskiego oddziału partia pilotażowa, składająca się z kilkudziesięciu aut zostanie wyprodukowana i sprzedana na polskim i czeskim rynku w 2007 roku. Seryjna produkcja ma rozpocząć się rok później.

Wachlarz produkcyjny firmy Intrall dzięki nowej marce znacznie się powiększy. Poza wspomnianymi wcześniej modelami Lublin 3 i Honker, Praga będzie budowana w różnych wersjach nadwoziowych i różnej masie całkowitej, a gama pojazdów oferowanych przez polski oddział obejmować będzie pojazdy o dmc od 2,9 do 18 ton.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~maro 2008-07-29

mam nadzieje ze ktos wskrzesi polskiego poldżera,ja czekam:)

~praga 2007-07-05

praga je české auto, vyrobce praga čáslav

~traker001 2007-03-18

kto wie kiedy bedzie w produkcji nowy polonez?????????????

~traker001 2006-12-25

teraz czekam tylko na poloneza:)

~traker001 2006-12-25

wszystko ok tylko czemu silnik "MAN"przeciesz ANDORIA produkuje znakomite silniki takze spelniajace warunki UE ktore mogly by byc zastosowane w takim samochodzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech