mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Praktyczne testy Camaro

Praktyczne testy Camaro

Chevrolet przeprowadził testy użytkowe Camaro w odkrytej wersji, aby potwierdzić jego wysoką jakość wykonania.

Praktyczne testy Camaro
Dach wersji kabriolet został skonstruowany tak, aby mógł przetrwać dziesięciolecia i, gdy jest złożony, wyglądem do złudzenia przypominał linią coupe. Aby potwierdzić wytrzymałość całej konstrukcji, już w fazie projektowania inżynierowie przeprowadzili serię testów.

- Zeszłej zimy nasi inżynierowie otrzymali 80 kabrioletów, aby tu w Michigan dojeżdżali nimi każdego dnia do i z pracy - powiedział Al Oppenheiser, główny inżynier Camaro. - Musieli oni otwierać i zamykać dach pięć razy każdego dnia bez względu na pogodę.

Dach był otwierany i zamykany ponad 22.500 razy, czyli praktycznie trzy razy więcej niż można oczekiwać w typowym 10 letnim okresie użytkowania takiego auta. Niektóre z takich prób wykonano w ekstremalnych warunkach przy temperaturach wahających się od -22 do +76 stopni Celsjusza oraz przy wilgotności nawet 95%.

Każde "otwarte" Camaro poddawane jest tzw. próbie wodnej, która zamyka etap montażu w fabryce w Oshawa w Ontario. Ponad 200 litrów wody zrzucanych jest na samochód z siłą huraganu w tempie 3.400 litrów na minutę.

Trójwartwowy dach zawiera w sobie warstwę wygłuszającą, która wykonana jest z gumy. Według ostatnich testów drogowych General Motors, przeprowadzonych z pomocą urządzenia o nazwie Aachen Head, które mituje ludzkie ucho, dowiedziono, że w kabinie jest ciszej niż np. w Fordzie Mustangu.

- Dla wielu nabywców kabriolet Camaro może stanowić samochód kolekcjonerski, coś, co można przechowywać przez całe pokolenia. Dlatego upewniliśmy się, że dach modelu zachowa swoją jakość przez bardzo długi czas - powiedział Oppenheiser. - Kabriolet z oryginalnym dachem ma olbrzymią wartość. Oppenheiser dobrze zna potrzeby kolekcjonerów aut. Osobiście kilka lat temu odnowił model kabrioletu Camaro z 1969 roku.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.