mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawdziwi Alfiści powinni tam być

Prawdziwi Alfiści powinni tam być

W dniach 26-27 czerwca w Mediolanie odbędzie się największy międzynarodowy zlot miłośników i posiadaczy samochodów marki Alfa Romeo. W jednym miejscu o jednym czasie być może pojawi się nawet 3.000 miłośników tej włoskiej marki.

Prawdziwi Alfiści powinni tam być
Międzynarodowy zlot Alfa Romeo, organizowany przez zrzeszające ponad 1.500 właścicieli historycznych samochodów tej marki stowarzyszenie RIAR (Registro Italiano Alfa Romeo), to jeden z elementów obchodów stulecia marki Alfa Romeo. Impreza przeznaczona będzie dla wszystkich miłośników marki, niezależnie czy są oni kolekcjonerami, członkami klubów czy właścicielami obecnie produkowanych modeli. Zlot odbędzie się w Mediolanie, a więc w mieście, w którym 24 czerwca 1910 r. narodziła się marka Alfa Romeo.

Goście zlotu (celem jest przekroczenie liczby 3.000 osób) będą uczestniczyli w wielkiej paradzie, która 26 czerwca przejdzie ulicami centrum Mediolanu. Kilka godzin przed paradą odbędzie się ceremonia prezentacji rzeźby ofiarowanej przez RIAR wspólnie z licznymi pasjonatami marki z całego świata. Zainspirowane słynną Alfa Romeo 1900 Disco Volante, dzieło zostało opracowane przez Centro Stile Alfa Romeo we współpracy z artystą Agostino Bonalumi. Pierwszy dzień międzynarodowego zlotu zakończy się wieczorem ekskluzywną kolacją połączoną ze spektaklem muzycznym.

W niedzielę 27 czerwca rano wszyscy zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w rekordowym przejeździe, który zostanie sfilmowany z pokładu helikoptera. Kolumna samochodów Alfa Romeo, każdy z flagą z logo marki na dachu, przejedzie wewnętrznym pasem obwodnicy Mediolanu. Ponadto Muzeum Historyczne Alfa Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese będzie otwarte dla publiczności oferując możliwość wizyt z przewodnikiem, aby móc lepiej poznać markę, która zapisała się na najważniejszych kartach historii międzynarodowej motoryzacji.

Zgłoszenie uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.alfisti.com i wypełnić specjalny formularz, który znajduje się w sekcji poświęconej stuleciu marki. Wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo i przybędą na zlot swoimi Alfami, otrzymają specjalnie przegotowany na tę okazje "zestaw na stulecie Alfa Romeo".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo zlot

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.