mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 1 mln kilometrów Skodą Fabią!

Prawie 1 mln kilometrów Skodą Fabią!

Peter Kirchhoff z Niemiec swoją Fabią przejechał prawie 1 mln kilometrów. Auto trafiło do muzeum czeskiego producenta w Mlada Boleslav.

Prawie 1 mln kilometrów Skodą Fabią!
Peter Kirchhoff zakupił swoją Fabię w 2000 roku. Samochód jest wyposażony w motor 1.9 TDI o mocy seryjnej 101 KM. Kluczyki odebrał 3 lipca, a bazowa wersja 13 lat temu kosztowała 18 798 marek niemieckich. "Gdy odebrałem  samochód na liczniku było 11 km. W tamtym czasie nie myślałem, że przejadę 1 mln kilometrów dokładnie w 13 lat po tym jak zdecydowałem się na ten samochód", zdradził Kirchhoff.

Niemiec liczbę pół miliona kilometrów przekroczył w lipcu 2007 roku. Jak sam twierdzi nie miał żadnych poważnych awarii, a auto regularnie serwisował. Fabia tylko raz odmówiła mu posłuszeństwa na drodze, gdy przy stanie licznika 305 tys. km dziurawe przewody sprawiły, że samochód nie chciał odpalić i potrzebna była siła wyższa.

Ostatnie km Peter pokonał w drodze do muzeum Skody, znajdującym się w Mlada Bolesłav szczęśliwy posiadacz Fabii swoje auto wepchnął do muzeum a na liczniku pojawiła się liczba 999 999. Wynik robi wrażeniem, a Peter Kirchhoff stał się sławny nie tylko w swoim kraju.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Fabia Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Aktualności 2017-08-05

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

~maziar 2013-07-05

oby też nie kupił 1.4 TSI bo nie wiem czy bardziej się ze złości by nie przekręcił

~el polaco 2013-07-04

te czasy już dawno minęły, niestety dzisiejszymi samochodami nie ma szans zrobić tyle przebiegu. Dziś się auto robi na 5-6 lat i następne, następne, następne. ehhhh.... Globalizacja.. Pogratulować temu Panu, mam tylko nadzieję, że nie kupi 2.0 TDI bo się przekręci ze złości ;p życzę jak najlepiej :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech