mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 30% mniej używanych

Prawie 30% mniej używanych

W styczniu do kraju sprowadziliśmy 39.622 używane samochody. Jest to prawie o 30% mniej aut niż w pierwszym miesiącu 2005 roku.

Spośród łącznej liczby sprowadzonych samochodów większość oczywiście stanowiły pojazdy z terenu Unii Europejskiej (38.464). Tylko z tytułu akcyzy Skarb Państwa zarobił na tym ponad 41,8 mln zł. W ubiegłym roku w styczniu do kraju przywieźliśmy 55.738 używanych aut, w tym 54.722 z UE.

Co ciekawe, styczeń jest drugim od końca po maju 2004, a więc pierwszym miesiącu naszego członkostwa w Unii, miesiącem pod względem liczby sprowadzonych samochodów do Polski. Nie należy jednak chyba zbyt pochopnie wysnuwać wniosków o tym, iż ten proceder już się powoli kończy. W ubiegłym roku styczeń był bowiem najsłabszym pod tym względem miesiącem.

Choć z pewnością nie da się ukryć, że rynek jest już w znacznej mierze nasycony. Od maja 2004 trafiło do nas już ponad 1,7 mln aut używanych. Wg różnych szacunków tylko ok. 30% spośród nich jest użytkowanych. Pozostałe albo stoją na placach, przy drogach i czekają na chętnych, albo zostały sprowadzone z przeznaczeniem na części.

Czytaj także:

Sprowadziliśmy więcej (2006-01-27)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.