mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 30% mniej używanych

Prawie 30% mniej używanych

W styczniu do kraju sprowadziliśmy 39.622 używane samochody. Jest to prawie o 30% mniej aut niż w pierwszym miesiącu 2005 roku.

Spośród łącznej liczby sprowadzonych samochodów większość oczywiście stanowiły pojazdy z terenu Unii Europejskiej (38.464). Tylko z tytułu akcyzy Skarb Państwa zarobił na tym ponad 41,8 mln zł. W ubiegłym roku w styczniu do kraju przywieźliśmy 55.738 używanych aut, w tym 54.722 z UE.

Co ciekawe, styczeń jest drugim od końca po maju 2004, a więc pierwszym miesiącu naszego członkostwa w Unii, miesiącem pod względem liczby sprowadzonych samochodów do Polski. Nie należy jednak chyba zbyt pochopnie wysnuwać wniosków o tym, iż ten proceder już się powoli kończy. W ubiegłym roku styczeń był bowiem najsłabszym pod tym względem miesiącem.

Choć z pewnością nie da się ukryć, że rynek jest już w znacznej mierze nasycony. Od maja 2004 trafiło do nas już ponad 1,7 mln aut używanych. Wg różnych szacunków tylko ok. 30% spośród nich jest użytkowanych. Pozostałe albo stoją na placach, przy drogach i czekają na chętnych, albo zostały sprowadzone z przeznaczeniem na części.

Czytaj także:

Sprowadziliśmy więcej (2006-01-27)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando