mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 35 milionów Corolli

Prawie 35 milionów Corolli

41 lat obecności na rynku i prawie 35 milionów sprzedanych egzemplarzy. To wynik najbardziej popularnego modelu, przynajmniej pod względem osiągniętej sprzedaży, w historii motoryzacji - Toyoty Corolla.

Prawie 35 milionów Corolli
Największy konkurent Corolli, którym jest bez wątpienia Volkswagen Golf, może pochwalić się na dziś liczbą nieco ponad 26 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Wracając jednak do Corolli, na rynku model ten zadebiutował w 1966 roku i od tego czasu pojawiło się już 10 jego generacji. Najnowsza ujrzała światło dzienne w 2007 roku, kiedy to nastąpiło niemal rewolucyjne rozdzielenie wersji hatchback i sedan. Kompaktowy hatchback Toyoty nosi od tego czasu nazwę Auris, zaś Corolla pozostała tylko dla wersji czterodrzwiowej.

Na rynku polskim Toyota Corolla do lipca bieżącego roku sprzedała się w ilości 2.818 sztuk (Auris - 4.477) i jest to najchętniej kupowany sedan w segmencie C, który wyprzedza Fiata Lineę (o 1.075 sztuk) oraz Hondę Civic (o 1.859 sztuk). Z danych wynika, że zdominowała ona segment SD. Jeden na 3 sprzedane sedany w Polsce to właśnie Corolla.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Corolla Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Corolla

Podobne wiadomości:

35 mln Corolli

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~Kosa 2008-09-28

Jeżdże taką Corollą od 2 mcy.Jest to bardzo wygodny i elegancki wóz.Silnik 1.6 dual jest dla mnie idealny.Moja Corolla jest super wyposażona:-)Nie mam żadnych zastrzeżeń-i oby tak zostało.

~DW 2008-08-29

Corolla wydłużona, ale cóż z tego.Niestety kiedy za kierownicą usiędzie długonogi, za nim jest po prostu za mało miejsca dla pasażera. Jak na takie auto to jednak spory minus. Z gadżetów - elegancko wyglądałby z kierunkowskazami w lusterkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.