mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 3 mln mil w Volvo P1800

Prawie 3 mln mil w Volvo P1800

Przejechać 4.83 mln kilometrów jednym samochodem to nie lada wyczyn. Dlatego, że ludzie zmieniają samochody i rzadko są wierni jednemu modelowi. Irv Gordon to inny typ człowieka.

Prawie 3 mln mil w Volvo P1800
Rzadko jesteśmy wierni jednemu modelowi auta. Wszystko przez to, że chcemy jeździć nowszymi, lepszymi samochodami. Podnosić swój status społeczny, a także zobaczyć minę zazdrosnego sąsiada, gdy ten dostrzeże, że kupiliśmy nowy samochód, lub zamieniliśmy starszy model na nowszy. To wszystko powoduje, ze nie bijemy kolosalnych rekordów w ilości przejechanych kilometrów. Postać pewnego Amerykanina pokazuje, że można.

Irv Gordon, o którym już kilkakrotnie było głośno zbliża się do magicznej liczby 3 mln przejechanych mil(4.83 mln) w swoim Volvo P1800 z 1966 roku. To taki sam model, który zagrał w serialu "Święty" obok Rogera Moore'a. Do 3 milionów mil Gordonowi został już tylko 34 tys. To mało biorąc pod uwagę ile Irv już przejechał swoim P1800.

Gordon kupił auto w 1966 roku i od tamtego czasu auto jest cały czas w jego posiadaniu. Przez 46 lat samochód przeszedł dwa kompletne remonty silnika, a tak po za tym jest to cięgle wersja z oryginalnymi częściami. Emerytowany nauczyciel nie daje nikomu poprowadzić swojego Volvo i to jest chyba powód dlaczego tak wiele kilometrów zrobił tym samochodem. Rocznie robi ok. 100 tys. kilometrów podróżując dla zabawy i zwiedzając stany.

Widać, że jeśli dba się o samochód to on odwdzięczy nam się służbą na długie lata. Ważne by nie dawać naszego cacka żadnej innej osobie. Sprawdza się powiedzenie, że "żony i samochodu się nie pożycza". A jakie są Wasze rekordy w ilości przejechanych kilometrów?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo rekord

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~Mr White 2012-07-11

wyczyn naprawdę imponujący, a Volvo powinno przygotować model inspirowany P1800 jako następcę dla C70 lub kolejną wersję C30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.