mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 3 mln mil w Volvo P1800

Prawie 3 mln mil w Volvo P1800

Przejechać 4.83 mln kilometrów jednym samochodem to nie lada wyczyn. Dlatego, że ludzie zmieniają samochody i rzadko są wierni jednemu modelowi. Irv Gordon to inny typ człowieka.

Prawie 3 mln mil w Volvo P1800
Rzadko jesteśmy wierni jednemu modelowi auta. Wszystko przez to, że chcemy jeździć nowszymi, lepszymi samochodami. Podnosić swój status społeczny, a także zobaczyć minę zazdrosnego sąsiada, gdy ten dostrzeże, że kupiliśmy nowy samochód, lub zamieniliśmy starszy model na nowszy. To wszystko powoduje, ze nie bijemy kolosalnych rekordów w ilości przejechanych kilometrów. Postać pewnego Amerykanina pokazuje, że można.

Irv Gordon, o którym już kilkakrotnie było głośno zbliża się do magicznej liczby 3 mln przejechanych mil(4.83 mln) w swoim Volvo P1800 z 1966 roku. To taki sam model, który zagrał w serialu "Święty" obok Rogera Moore'a. Do 3 milionów mil Gordonowi został już tylko 34 tys. To mało biorąc pod uwagę ile Irv już przejechał swoim P1800.

Gordon kupił auto w 1966 roku i od tamtego czasu auto jest cały czas w jego posiadaniu. Przez 46 lat samochód przeszedł dwa kompletne remonty silnika, a tak po za tym jest to cięgle wersja z oryginalnymi częściami. Emerytowany nauczyciel nie daje nikomu poprowadzić swojego Volvo i to jest chyba powód dlaczego tak wiele kilometrów zrobił tym samochodem. Rocznie robi ok. 100 tys. kilometrów podróżując dla zabawy i zwiedzając stany.

Widać, że jeśli dba się o samochód to on odwdzięczy nam się służbą na długie lata. Ważne by nie dawać naszego cacka żadnej innej osobie. Sprawdza się powiedzenie, że "żony i samochodu się nie pożycza". A jakie są Wasze rekordy w ilości przejechanych kilometrów?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo rekord

Podobne wiadomości:

Parada Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~Mr White 2012-07-11

wyczyn naprawdę imponujący, a Volvo powinno przygotować model inspirowany P1800 jako następcę dla C70 lub kolejną wersję C30

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.