mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec

Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec

Japońska firma Nidec Motors zainwestuje w Polsce blisko 56,3 mln zł. Nowa fabryka silników i napędów elektrycznych dla branży motoryzacyjnej otrzymała właśnie wsparcie od rządu w wysokości 2,9 mln zł.

Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec
W poniedziałek 20 października bieżącego roku w Ministerstwie Gospodarki odbyło się uroczyste podpisanie umowy o udzielenie pomocy publicznej dla inwestycji japońskiej firmy Nidec z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy. W ceremonii wzięli udział m.in.: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Rafał Baniak, członkowie zarządu firmy Nidec oraz prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski. Wsparcie rządu w latach 2008-2013 na utworzenie nowych miejsc pracy wyniesie ponad 2,9 mln zł. W trakcie trwania programu i w ciągu pięciu lat od dnia jego zakończenia, do budżetu państwa i kasy samorządu terytorialnego wpłynie około 311 mln zł z tytułu podatków.

Firma zdecydowała się na ulokowanie inwestycji w Niepołomicach, na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa i uruchomienie nowego zakładu produkującego silniki i napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego to koszt 56,3 mln zł. Przy produkcji pracę znajdzie 500 osób, w tym 130 pracowników  wyższym wykształceniem.

W ramach nowej inwestycji, Nidec Motors planuje również transfer nowoczesnych technologii z Japonii. Ponadto zamierza rozszerzyć współpracę z polskimi uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi, m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Spółka chce także stworzyć własne centrum badawczo-rozwojowe.

Japoński koncern Nidec Corporation jest wiodącym dostawcą systemów napędu precyzyjnego wykorzystywanego w wielu dziedzinach przez przemysł IT, motoryzacyjny, lotniczy i maszynowy. Grupa Nidec w Polsce reprezentowana jest przez spółkę Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. powstałą w 2006 roku. Obecnie spółka prowadzi działalność gospodarczą w Zielonkach koło Krakowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~karmen 2009-02-13

zgadzam sie z Franciszkiem w 200%. atmosfera w zakladzie jest jak w Kolchozie, kierownictwo ciagle podwyzsza normy kaze zwiekszac wydajnosc poszczegolnych lini a jednoczesnie zwazac uwage na jkosc poszczegolnego motoru produktu NIEREALNE! sami nie wiedza co robia zwalniaja ludzi po to by za tydzień znowu przyjac tych samych z powrotem totalny chaos nic dodac nic ujac nie polecam wiem rowniez z dobrego zrodla.

~Franciszek 2008-10-22

Nidec Zielonki - mała firma, super zyskowna dla właściciela, pracownik to trybik w tej maszynie, który musi wiedzieć gdzie jego miejsce, codzienna indoktrynacja, jak mantra, pranie muzgu i poniżanie przez "polską" kadrę, która wyszła ze wsi i zaczęła ngle zarabiać po 5- 10 -15 tys./mies. W głowach im się przewróciło od kasy i ludzi traktują jak bydło, (siebie zresztą też - co widać na imprezach gdzie się upadlają). Zastraszanie pracowniów na porządku dziennym. Wiem z dobrego źródła - nie polecam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.