mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec

Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec

Japońska firma Nidec Motors zainwestuje w Polsce blisko 56,3 mln zł. Nowa fabryka silników i napędów elektrycznych dla branży motoryzacyjnej otrzymała właśnie wsparcie od rządu w wysokości 2,9 mln zł.

Prawie 3 mln zł wsparcia dla Nidec
W poniedziałek 20 października bieżącego roku w Ministerstwie Gospodarki odbyło się uroczyste podpisanie umowy o udzielenie pomocy publicznej dla inwestycji japońskiej firmy Nidec z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy. W ceremonii wzięli udział m.in.: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Rafał Baniak, członkowie zarządu firmy Nidec oraz prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski. Wsparcie rządu w latach 2008-2013 na utworzenie nowych miejsc pracy wyniesie ponad 2,9 mln zł. W trakcie trwania programu i w ciągu pięciu lat od dnia jego zakończenia, do budżetu państwa i kasy samorządu terytorialnego wpłynie około 311 mln zł z tytułu podatków.

Firma zdecydowała się na ulokowanie inwestycji w Niepołomicach, na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa i uruchomienie nowego zakładu produkującego silniki i napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego to koszt 56,3 mln zł. Przy produkcji pracę znajdzie 500 osób, w tym 130 pracowników  wyższym wykształceniem.

W ramach nowej inwestycji, Nidec Motors planuje również transfer nowoczesnych technologii z Japonii. Ponadto zamierza rozszerzyć współpracę z polskimi uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi, m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Spółka chce także stworzyć własne centrum badawczo-rozwojowe.

Japoński koncern Nidec Corporation jest wiodącym dostawcą systemów napędu precyzyjnego wykorzystywanego w wielu dziedzinach przez przemysł IT, motoryzacyjny, lotniczy i maszynowy. Grupa Nidec w Polsce reprezentowana jest przez spółkę Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. powstałą w 2006 roku. Obecnie spółka prowadzi działalność gospodarczą w Zielonkach koło Krakowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~karmen 2009-02-13

zgadzam sie z Franciszkiem w 200%. atmosfera w zakladzie jest jak w Kolchozie, kierownictwo ciagle podwyzsza normy kaze zwiekszac wydajnosc poszczegolnych lini a jednoczesnie zwazac uwage na jkosc poszczegolnego motoru produktu NIEREALNE! sami nie wiedza co robia zwalniaja ludzi po to by za tydzień znowu przyjac tych samych z powrotem totalny chaos nic dodac nic ujac nie polecam wiem rowniez z dobrego zrodla.

~Franciszek 2008-10-22

Nidec Zielonki - mała firma, super zyskowna dla właściciela, pracownik to trybik w tej maszynie, który musi wiedzieć gdzie jego miejsce, codzienna indoktrynacja, jak mantra, pranie muzgu i poniżanie przez "polską" kadrę, która wyszła ze wsi i zaczęła ngle zarabiać po 5- 10 -15 tys./mies. W głowach im się przewróciło od kasy i ludzi traktują jak bydło, (siebie zresztą też - co widać na imprezach gdzie się upadlają). Zastraszanie pracowniów na porządku dziennym. Wiem z dobrego źródła - nie polecam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.