mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Nowe wnętrza kabin samochodów ciężarowych Volvo FH i FM zostały zaprojektowane w oparciu o opinie kierowców i firm transportowych, z myślą o stworzeniu środowiska pracy charakteryzującego się optymalną funkcjonalnością, przestronnością i komfortem.

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo
– Wysłuchaliśmy opinii kierowców i wzięliśmy pod uwagę ich życzenia. Zaprojektowaliśmy nowe wnętrze, które oferuje więcej wszystkiego, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas przerw – mówi Joakim Nilsson, menedżer produktu ds. Volvo FH i Volvo FM.

Częstymi życzeniami kierowców samochodów ciężarowych są większa wysokość wnętrza i większa swoboda poruszania się w kabinie. Aby podkreślić wrażenie przestronności i ułatwić poruszanie się w kabinie w pozycji wyprostowanej, przeprojektowano schowki nad przednią szybą. Z tego samego powodu dźwignie wybieraków skrzyń biegów I-Shift i Powertronic zostały nieco odsunięte od fotela kierowcy.

– Innym  istotnym życzeniem kierowców jest możliwość wygodnego wypoczynku – mówi Joakim Nilsson. – Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaprojektowaliśmy, między innymi, nową leżankę z regulowanym podgłówkiem.

Schowki pod leżanką są łatwiej dostępne i mają większą pojemność – to kolejny ważny element dla kierowców samochodów ciężarowych. Dalsze zwiększenie ilości miejsca dostępnego w schowkach uzyskano poprzez zmianę kształtu deski rozdzielczej. Do nowych elementów kabiny należą również obracany fotel pasażera Relax oraz zestaw do montażu telewizora z płaskim ekranem.

– Nasz nowy układ oświetlenia wnętrza kabiny jest jedyny w swoim rodzaju w tej branży – kontynuuje Joakim Nilsson. W wyniku zastosowania rozbudowanego układu sterowania oświetleniem, obejmującego m.in. ściemniacz, istnieje możliwość wyboru strefy i natężenia światła, zapewniających wygodną pracę, czytanie dokumentów lub wypoczynek przy stłumionym świetle.

Większość innowacji wprowadzonych w Volvo FH będzie można znaleźć także w Volvo FH16.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo FH Volvo FM

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.