Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Nowe wnętrza kabin samochodów ciężarowych Volvo FH i FM zostały zaprojektowane w oparciu o opinie kierowców i firm transportowych, z myślą o stworzeniu środowiska pracy charakteryzującego się optymalną funkcjonalnością, przestronnością i komfortem.

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo
– Wysłuchaliśmy opinii kierowców i wzięliśmy pod uwagę ich życzenia. Zaprojektowaliśmy nowe wnętrze, które oferuje więcej wszystkiego, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas przerw – mówi Joakim Nilsson, menedżer produktu ds. Volvo FH i Volvo FM.

Częstymi życzeniami kierowców samochodów ciężarowych są większa wysokość wnętrza i większa swoboda poruszania się w kabinie. Aby podkreślić wrażenie przestronności i ułatwić poruszanie się w kabinie w pozycji wyprostowanej, przeprojektowano schowki nad przednią szybą. Z tego samego powodu dźwignie wybieraków skrzyń biegów I-Shift i Powertronic zostały nieco odsunięte od fotela kierowcy.

– Innym  istotnym życzeniem kierowców jest możliwość wygodnego wypoczynku – mówi Joakim Nilsson. – Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaprojektowaliśmy, między innymi, nową leżankę z regulowanym podgłówkiem.

Schowki pod leżanką są łatwiej dostępne i mają większą pojemność – to kolejny ważny element dla kierowców samochodów ciężarowych. Dalsze zwiększenie ilości miejsca dostępnego w schowkach uzyskano poprzez zmianę kształtu deski rozdzielczej. Do nowych elementów kabiny należą również obracany fotel pasażera Relax oraz zestaw do montażu telewizora z płaskim ekranem.

– Nasz nowy układ oświetlenia wnętrza kabiny jest jedyny w swoim rodzaju w tej branży – kontynuuje Joakim Nilsson. W wyniku zastosowania rozbudowanego układu sterowania oświetleniem, obejmującego m.in. ściemniacz, istnieje możliwość wyboru strefy i natężenia światła, zapewniających wygodną pracę, czytanie dokumentów lub wypoczynek przy stłumionym świetle.

Większość innowacji wprowadzonych w Volvo FH będzie można znaleźć także w Volvo FH16.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo FH Volvo FM

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj