mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo

Nowe wnętrza kabin samochodów ciężarowych Volvo FH i FM zostały zaprojektowane w oparciu o opinie kierowców i firm transportowych, z myślą o stworzeniu środowiska pracy charakteryzującego się optymalną funkcjonalnością, przestronnością i komfortem.

Prawie jak w domu - nowe kabiny Volvo
– Wysłuchaliśmy opinii kierowców i wzięliśmy pod uwagę ich życzenia. Zaprojektowaliśmy nowe wnętrze, które oferuje więcej wszystkiego, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas przerw – mówi Joakim Nilsson, menedżer produktu ds. Volvo FH i Volvo FM.

Częstymi życzeniami kierowców samochodów ciężarowych są większa wysokość wnętrza i większa swoboda poruszania się w kabinie. Aby podkreślić wrażenie przestronności i ułatwić poruszanie się w kabinie w pozycji wyprostowanej, przeprojektowano schowki nad przednią szybą. Z tego samego powodu dźwignie wybieraków skrzyń biegów I-Shift i Powertronic zostały nieco odsunięte od fotela kierowcy.

– Innym  istotnym życzeniem kierowców jest możliwość wygodnego wypoczynku – mówi Joakim Nilsson. – Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaprojektowaliśmy, między innymi, nową leżankę z regulowanym podgłówkiem.

Schowki pod leżanką są łatwiej dostępne i mają większą pojemność – to kolejny ważny element dla kierowców samochodów ciężarowych. Dalsze zwiększenie ilości miejsca dostępnego w schowkach uzyskano poprzez zmianę kształtu deski rozdzielczej. Do nowych elementów kabiny należą również obracany fotel pasażera Relax oraz zestaw do montażu telewizora z płaskim ekranem.

– Nasz nowy układ oświetlenia wnętrza kabiny jest jedyny w swoim rodzaju w tej branży – kontynuuje Joakim Nilsson. W wyniku zastosowania rozbudowanego układu sterowania oświetleniem, obejmującego m.in. ściemniacz, istnieje możliwość wyboru strefy i natężenia światła, zapewniających wygodną pracę, czytanie dokumentów lub wypoczynek przy stłumionym świetle.

Większość innowacji wprowadzonych w Volvo FH będzie można znaleźć także w Volvo FH16.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo FH Volvo FM

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic