mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawie nowy Seat Ibiza

Prawie nowy Seat Ibiza

Odnoszący niemałe sukcesy Seat Ibiza został poddany głębokiej transformacji, obejmującej zarówno zmiany nadwozia, jak i wnętrza. Wprawdzie nie jest to nowa generacja modelu, ale ze względu na zmiany stylistyczne nadwozia, można mówić o "nowej Ibizie".

Prawie nowy Seat Ibiza
Auto upodobniło się do najnowszych modeli marki Seat, gdyż pojawiły się w nim elementy znane z Altei, Toledo i Leona.

W nowej Ibizie poprawiono także wygląd wnętrza, stosując lepsze jakościowo materiały. Jednym z przykładów jest nowe wykończenie deski rozdzielczej i boków drzwi. Zmiana dotyczy zarówno samego materiału, jak i kolorystyki. To samo dotyczy tapicerki, która teraz odpowiada nowym trendom.

Od chwili wprowadzenia na rynek nowa Ibiza była oferowana w pięciu wersjach wyposażenia: Reference, Stylance, Sport, FR i Cupra. Zmiany estetyczne w jednakowym stopniu objęły trzy pierwsze wersje, podczas gdy modyfikacje wersji FR i Cupra jeszcze silniej akcentują ich sportowe zacięcie. Nowy zderzak, który teraz jeszcze szerzej obejmuje boki auta, z kratką wlotu powietrza typu „plaster miodu”, jest wspólny dla wszystkich wersji wyposażenia nowej Ibizy z wyjątkiem modelu Cupra. Nowe są także końcówki układu wydechowego dla wersji z silnikami o mocy od 100 KM wzwyż, a także podwójne reflektory. Z tyłu uwagę zwracają ciemnoczerwone klosze lamp zespolonych, a emblemat „Ibiza” przeniesiono na środek klapy bagażnika – podobnie jak w najnowszych modelach marki Seat. Obręcze kół z oponami o wymiarach 195/55 mają teraz średnicę 15 cali, natomiast w wersji Sport zastosowano felgi 16-calowe. FR i Cupra oferowane są z 17-calowymi kołami o różnych wzorach obręczy w każdej z wersji.

W środku modyfikacje objęły nie tylko deskę rozdzielczą i boki drzwi. Szczególnie ciekawie prezentuje się nowa kierownica i dźwignia zmiany biegów. Na konsoli centralnej i wlotach powietrza pojawiły się srebrne wykończenia.

Zobacz galerię zdjęć modelu Seat Ibiza 2006

Od samego początku nowy Seat Ibiza oferowany będzie z pięcioma poziomami wyposażenia i 11 silnikami, co w sumie daje 18 wersji. Gama silników nowej Ibizy pozostaje bez zmian. Dla przypomnienia są to motory benzynowe: 1.2 12V o mocy 64 KM; kolejne silniki to: 1.4 16V o mocy 75 KM – współpracujący z manualną lub automatyczną skrzynią biegów – 1.4 16V o mocy 100 KM oraz dwie odmiany silnika 1.8 20V turbo w wersji 150- i 180-konnej, dostępne wyłącznie odpowiednio w Ibizie FR i Ibizie Cupra.

Zwolennicy silników Diesla mają do wyboru 5 jednostek, w tym dwie o pojemności 1.4 i trzy o pojemności 1.9 litra. Wszystkie diesle zasilane są w technice bezpośredniego wtrysku TDI. O to ich parametry: 1.4 l. i moc 70 KM, 1.4 l. 80 KM.oraz 1.9 l. o mocy 100, 130 (model FR) i 160 KM (model Cupra) KM. Dwa mocniejsze diesle współpracują z sześciobiegowymi przekładniami manualnymi, natomiast trzy pozostałe – z manualnymi skrzyniami pięciobiegowymi. Wszystkie silniki Diesla spełniają normy czystości spalin Euro IV.

Odmłodzony Seat Ibiza będzie oferowany w salonach sprzedaży na terenie całej Polski w drugim kwartale br. Ceny nie zostały jeszcze ustalone.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 45 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Ibiza Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Ibiza

Podobne wiadomości:

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu

Aktualności 2016-11-21

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Seat Leon po liftingu – polskie ceny

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.