mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prawko za łapówkę

Prawko za łapówkę

Wydawało się, że sprawy zdobywania dokumentów za łapówki są w naszym kraju już dawno zamknięte. Okazało się jednak, że Wydział walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymał ostatnimi czasy kierownika ośrodka szkolenia kierowców, instruktora nauki jazdy, egzaminatora oraz lekarza zamieszanych w załatwianie fikcyjnych praw jazdy.

Prawko za łapówkę

Kilka miesięcy temu do Policji dotarła informacja o tym, że pracujący na stałe w Anglii dwudziestoparoletni Polak potrzebuje prawa jazdy kategorii C, uprawniającego go do kierowania pojazdami ciężarowymi. Zamówił on prawo jazdy poprzez siatkę pośredników w jednym z ośrodków szkoleniowych na Śląsku.

Po przyjeździe do Polski był on obserwowany przez pracowników wydziału antykorupcyjnego. Gdy udało mu się odebrać prawo jazdy w jednym z wydziałów komunikacji na Śląsku, został zatrzymany. W tym samym czasie zatrzymano też dwóch pośredników, którym przedstawiono zarzuty mówiące o tym iż dali oni łapówkę w zamian za załatwienie formalności. Trwające śledztwo doprowadziło jeszcze do zatrzymania kolejnych czterech osób. Wśród nich znalazł się kierownik ośrodka szkolenia kierowców jednego z miast na Śląsku. Wystawił on zaświadczenie o zakończeniu kursu. Następny był instruktor tego ośrodka, który potwierdził iż odbył jazdy z kursantem. Egzaminator z ośrodka wojewódzkiego tylko to potwierdził, a lekarz oznajmił że wdział i badał kursanta.

Prowadzący sprawę policjanci mają świadomość tego, że takich przypadków załatwiania prawa jazdy było więcej. Policja wnioskowała o tymczasowe aresztowanie dla zatrzymanych.

Czytaj także:

70% Polaków uważa się za dobrych kierowców (2007-06-29)

Nowe pytania na prawo jazdy (2007-04-03)

Zatrzymują coraz więcej praw jazdy (2007-02-12)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.