mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Premiera Roku 2006 - Użytkownicy mojeauto.pl wybrali...

Premiera Roku 2006 - Użytkownicy mojeauto.pl wybrali...

Przy okazji rozstrzygnięcia plebiscytu na Internetowy Samochód Roku 2006, Użytkownicy Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl mieli również możliwość wyboru najciekawszej ich zdaniem premiery samochodu, jaka miała miejsce na polskim rynku w 2006 roku. Zwycięzcą okazała się Toyota Yaris!

Premiera Roku 2006 - Użytkownicy mojeauto.pl wybrali...

Na drugim miejscu rankingu uplasowała się najnowsza, czwarta generacja Opla Corsa. Niemiecki reprezentant segmentu B, który w Polsce w sprzedaży pojawił się we wrześniu ubiegłego roku otrzymał zaledwie o 2% mniej głosów od tryumfatora konkursu. Opel Corsa po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku. Jego pierwsza generacja była produkowana dość długo, bo aż do 1993 r. Następca tej wersji przetrwał na rynku do 2000 r. Opel Corsa trzeciej generacji na polskim rynku pojawił się w sprzedaży na początku 2001 r., a w 2003 r. poddany został niewielkiemu faceliftingowi.

Trzecie miejsce zajął Ford S-Max. Tegoroczny zwycięzca prestiżowego plebiscytu „Car of the Year 2007” w plebiscycie mojeauto.pl otrzymał 11% z łącznej sumy głosów. Ford S-Max, według założenia szefów koncernu, ma plasować się pomiędzy modelami Mondeo kombi oraz Galaxy. Choć podobnie jak Galaxy należy do segmentu vanów, to jednak S-Max prezentuje bardziej sportowy charakter.

Być może właśnie ten sportowy charakter Forda połączony z walorami auta typowo rodzinnego pozwoliły mu na finiszu na minimalne wyprzedzenie dwóch kolejnych modeli z rankingu. Ex aequo czwarte miejsce z 10% udziałem głosów zajęły Alfa Romeo Brera i Seat Leon.

Strony portalu mojeauto.pl odwiedza każdego miesiąca ponad 350 tysięcy Internautów.

Zobacz serwis specjalny Internetowy Samochód Roku 2006

Komentuj:

~seba 2007-03-19

bez jaj, tyle fajknych autek w zeszłym roku pojawiło sie w sprzedaży a wygrała taka bez jakiegoś polotu toyota yaris

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.