mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Premiery targów w Nowym Jorku

Premiery targów w Nowym Jorku

Właśnie rozpoczęły się targi motoryzacyjne w Nowym Jorku. Impreza motoryzacyjna za oceanem przynosi wiele premier, które głównie nastawione są na tamtejszy rynek. Jednak w NJ pojawiło się kilka premier ważnych zarówno dla rynku europejskiego jak i globalnego.

Premiery targów w Nowym Jorku
Najciekawszą premierą z perspektywy całego, globalnego rynku wydaje się być najnowsza generacja Vipera, który od teraz będzie produkowany i sprzedawany pod nową marką SRT. Viper to kultowy model a jego najnowsza generacja ma kultywować sukces poprzednika. Wielu uważa, że model ten to ważny, osobny rozdział w księdze motoryzacji. W Nowym Jorku debiutuje piąta generacja, teraz nazwana SRT Viper GTS Coupe.

Ważny model zaprezentował Hyundai, jest nim nowa generacja Santa Fe, która w Stanach Zjednoczonych będzie dostępna w dwóch wersjach. Pierwsza będzie to wersja pięcioosobowa i dla odróżnienia będzie to wersja Santa Fe Sport. Większa odmiana będzie posiadała trzy rzędy siedzeń i będzie to po prostu Hyundai Santa Fe.

Bliźniacza marka Hyundaia - Kia, na salonie samochodowym w Nowym Jorku pokazała poprawioną wersję Sorento. Wersja pokazana w Stanach na tamtejszym rynku będzie dostępna w trzech wersjach wyposażeniowych: LX, EX, SX. Wersja europejska Kii Sorento po faceliftingu pokazana zostanie zapewne w późniejszym terminie tego roku.


Subaru w Nowym Jorku przedstawiło facelifting dwóch swoich modeli – Outback oraz Legacy. Na stoisku Subaru można również oglądać model XV Crosstrek. Zarówno Outback, jak i model Legeacy otrzymał nową jednostkę napędową 2.5 litra, oczywiście typu boxer. Oba model w wersji europejskiej zostaną zaprezentowane w późniejszym okresie.

Nowy Jork to okazja dla Mercedesa do pochwalenia się dwoma nowymi modelami. Pierwszy z nich to GLK, który przeszedł facelifting. Styliści przeprojektowali delikatnie przód auta, zmieniając delikatnie grill oraz przednie reflektory. Drugi model pokazany na stoisku Mercedesa w NJ to najmocniejsza wersja SLa – SL 65 AMG, który został wyposażony w widlasty silnik dwunastocylindrowy generujący moment obrotowy wynoszący 1000 Nm.

Sens tworzenia aut 1000-konnych jest praktycznie znikomy, gdyż nigdy nie skorzystamy z całej mocy, jaką one oferują. Takie myślenie jest obce firmie Shelby American, która w Nowym Jorku pokazała auto zbudowane na bazie Mustanga GT500 – Shelby 1000. Pytania o moc silnika są zbędne. Jedyne co można dodać to, że auto będzie dostępne w dwóch wersjach.

Tematy w artykule: targi Nowy Jork Nowy Jork

Podobne wiadomości:

Toyota prezentuje hybrydową RAV4

Toyota prezentuje hybrydową RAV4

Premiery 2015-04-02

Najciekawsze premiery targów w Nowym Jorku

Najciekawsze premiery targów w Nowym Jorku

Premiery 2015-04-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.