mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prestiż z mniejszym rozmachem

Prestiż z mniejszym rozmachem

W 2010 roku Volkswagen planuje wprowadzić następcę dla luksusowej limuzyny Phaeton. Według pierwszych doniesień z koncernu nowy model będzie mniejszy i bardziej przystępny cenowo niż obecna seria, zaś za bazę techniczną posłuży mu Audi A6.

Prestiż z mniejszym rozmachem
Volkswagen tym samym wycofał się z wcześniejszych zamiarów pozycjonowania samochodu w tym samym szeregu gdzie luksusowe Audi A8 czy BMW serii 7. Jednocześnie niemiecki producent zaznaczył, że póki co nie zamierza budować innego modelu, który byłby w stanie rywalizować ze wspomnianymi wyżej konkurentami.

Powód zmniejszenia przyszłej generacji Phaetona wynika przede wszystkim z małego zainteresowania tym samochodem, a jednocześnie dużymi kosztami produkcji. Na realizację planu produkcyjnego i rozwój obecnej serii Phaetona Volkswagen wydał kilkaset milionów euro. Specjalnie tylko dla tego modelu opracowane zostały nowe silniki, zawieszenie i skrzynie biegów.

Niestety to nie wystarczyło by Phaeton koszty produkcji mógł zrekompensować w sprzedaży. Średnio około 5000 egzemplarzy tego modelu trafiało co roku do rąk klientów, a to wynik poniżej oczekiwań koncernu, który zakładał sprzedaż na poziomie 20 tys. sztuk rocznie.

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Nowy Golf pojawi się później 2007-04-23

Tania limuzyna VW 2007-04-04

Komentuj:

~ewelina 2007-12-19

fajna bryczka:_)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.