mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prezentacja zespołu Kubicy

Prezentacja zespołu Kubicy

Wczoraj w Walencji odbyła się oficjalna prezentacja zespołu BMW Sauber F1 Team przed zbliżającym się sezonem 2006 w Formule 1. Poza etatowymi kierowcami Nick'iem Heidfeldem i Jacques'em Villeneuve nowy bolid zaprezentował Robert Kubica.

Prezentacja zespołu Kubicy

Zgodnie z nowym regulaminem Formuły 1 dotychczasowe 3-litrowe silniki V10 zostały zastąpione nowymi jednostkami V8 o pojemności 2400 ccm. Regulacje FIA sprawiły, że nowe silniki są cięższe, krótsze i słabsze. Szef techników dr Mario Theissen uważa iż wyniku tych zmian kierowcy będą zmuszeni do skonstruowania nowego stylu jazdy.

dr Mario Theissen: ”Ograniczenie mocy w bolidach spowoduje, że kierowcy będą osiągać wolniejsze czasy o około 2-3 sekundy na rundzie. Dodatkowo będą musieli jeździć innym stylem niż do tej pory, bardziej „na okrągło” aby ten ubytek mocy znaleźć na torze.”

Zarówno testowanie nowych silników i pakietów aerodynamicznych to jedno z najważniejszych zadań jakie stoją przed 21-letnim Polakiem z Krakowa, Robertem Kubicą. Utalentowany Kubica będzie w tym roku pełnił rolę kierowcy testowego by być może za rok stać się etatowym kierowcą w zespole BMW Sauber. Polak pojawi się na wszystkich torach tegorocznego sezonu w piątkowych sesjach treningowych. To doskonała okazja do porównania czasów z kolegami z teamu oraz całą pozostałą czołówką serialu F1. Na konferencji prasowej zarówno szef zespołu Peter Sauber jak i wspomniany wyżej dr Mario Theissen nie kryli zadowolenia z zakontraktowania Polaka.

"Robert wywalczył swoje miejsce w zespole Formuły 1 bez większego zaplecza finansowego i ciężką pracą w dotychczasowych wyścigach w których brał udział. Zwróciłem uwagę na Roberta w 2003 roku kiedy to debiutował w Formule 3 na torze Norisring. Wówczas wsiadając pierwszy raz z stery bolidu wygrał wyścig. Taki wynik bez wątpienia zasługuje na duży szacunek" - powiedział Theissen

Czytaj także:

Kubica: „Mój najbliższy cel to zostać w Formule 1" 2005-12-23

Duży sponsor dla Kubicy? 2005-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.